ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві знесуть чотири декомунізовані пам'ятники

В їх числі і постемент пам'ятника Леніну, що знесли ще у 2014 році
Depo.Миколаїв
14 квітня 2016 15:47
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві знесуть чотири декомунізовані пам
У Миколаєві знесуть чотири декомунізовані пам'ятники

Депутати Миколаївської міськради погодили знесення чотирьох пам'ятників, з яких, згідно з наказом Міністерства культури від 4 квітня, знятий статус об'єктів культурної спадщини. Про це стало відомо сьогодні під час засідання постійної депутатської комісії з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді і спорту, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Новости-Н".

Так, за словами начальника управління з питань культури та охорони культурної спадщини Ірини Бондаренко, демонтажу підлягають наступні пам'ятники: Героям Сиваської дивізії (сквер Аркаса), Петровському (парк Петровського), пам'ятник Чигрину (р-н Автовокзалу) і постамент, що залишився від знесеного пам'ятника Леніну на площі Соборній.

Начальник управління розповіла і про подальшу долю пам'ятників. Так, пам'ятник Петровському, швидше за все, підлягає утилізації, т.к.бетон, з якого він виготовлений, в процесі демонтажу розкришиться. Гранітний постамент пам'ятника Леніну пропонується реалізувати або використовувати для міських потреб, наприклад, виготовлення почесною дошки. Що стосується пам'ятника Чигрину, виготовленого відомим миколаївським скульптором Олегом Здиховська, то його планується передати одному з міських музеїв. Пам'ятник героям Сиваської дивізії пропонується не демонтувати повністю, а лише замінити плити, повернувши історичну назву "Пам'ятник Героям війни 1912 року". Згодом планується відновлення пам'ятника в повному обсязі.

Нагадаємо, Мінкульт позбавив статусу пам'яток 36 об'єктів культури епохи комунізму в Миколаївській області.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв