У Миколаєві знайшли житло майстра XII століття до н.е.

Сюрпризи з минулого виявили під час розкопок городища "Дикий сад"
Depo.Миколаїв
27 липня 2016 12:09
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві знайшли житло майстра XII століття до н.е.
У Миколаєві знайшли житло майстра XII століття до н.е.

26 сезон розкопок городища "Дикий сад" у Миколаєві у самому розпалі. Цього року археологи можуть похвалитися новими знахідками. Про це йдеться у сюжеті ТНМ, повідомляє Depo.Миколаїв.

Приємні сюрпризи з'явилися майже в перші дні розкопок. Об'єктом досліджень стало житло, яке виявилося ще й майстернею. Археологи знайшли кам'яну стіну і багато залишків обробленого козиного та оленячого рогів. Їх не просто шліфували, а робили частини кінської збруї. 

Старший викладач Миколаївського національного університету імені Сухомлинського Кирило Горбенко розповідає, що за знайденими артефактами зробили висновки, що це було помешкання майстра з оброки кості. Причому благородних оленів не вбивали заради сировини, а збирали опалі роги, які потім обробляли. 

Подальші розкопки дали багато інформації про самих мешканців житла: чоловік і його дружина заробляли на життя ремісництвом. Знайшли їхні робочі місця. "Ми знайшли так звані орнаментарі, які використовувавли для нанесення орнаменту на кераміку, знайшли заготовки для кріплення кінської вузди, а також стрілу з кістки та три кам'яних якоря для кріплення на поверхні води човнів", - зазначає Горбенко.

До речі, житло майстра доволі просторе. За розміром, як сучасна двокімнатна квартира. Причому розкопки підтвердили, що забудова не була хаотичною, а за планом. "Примішення 56 кв. м. - доволі таки велике, стандартне. План забудови був, тому що розвороти широт в приміщенні чітко повторюють контури рва", - додає археолог.

На сьогодні вже розкопано 50 об'єктів городища, що вже дає можливість оцінити розміри поселення. На ті часи, а це XII століття до н.е., воно було великим. Тим більше, археологи продовжують розкопки в наступному році. Тепер потрібно встановити паркан та розпочати роботи з музеїфікації городища.

Нагадаємо, що городище "Дикий сад", а також інші історичні та археологічні пам'ятки Миколаєва хочуть об'єднати в музеї під відкритим небом.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв