У Миколаєві знайшли спосіб, як зменшити орендну плату за землю ОСББ

Всі угоди, що вже встигли укласти об'єднання громадян, мають розірвати
Depo.Миколаїв
16 червня 2016 19:44
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві знайшли спосіб, як зменшити орендну плату за землю ОСББ
У Миколаєві знайшли спосіб, як зменшити орендну плату за землю ОСББ

За дорученням Олександра Сєнкевича кілька місяців розроблявся проект рішення міської ради, яке має зменшити орендний тягар для ОСББ. Це питання актуальне в світлі майбутнього вступу в силу Закону України "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку" і торкнеться всіх городян, і тих, які вже є членами ОСББ, і тих, які тільки в процесі організації об'єднання. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Зауважимо, у зв'язку зі змінами в Податковому кодексі України ще в 2014 році мінімальна ставка орендної плати за землю підвищилася до 3% від нормативно-грошової оцінки землі, і ОСББ, які є орендарями прибудинкової території, отримали колосальні рахунки.

9 червня Миколаївський міська рада прийняла довгоочікуване для ОСББ рішення "Про вилучення, надання, передачу по фактичному землекористуванню земельних ділянок юридичним особам (ОСББ)". Тепер всі договори оренди землі з ОСББ мають розірвати, а прибудинкова територія передана мешканцям в постійне користування, що в рази зменшить розмір орендної плати за землю.

"Ми врахували важливість оперативного прийняття рішень щодо розриву договорів оренди землі з ОСББ і передаємо їм земельні ділянки в постійне користування. Крім того, припинена практика розгляду заяв ОСББ протягом декількох кварталів, що призводило до невиправданого податкового навантаження на членів ОСББ. Сьогодні ми закликаємо керівництво ОСББ, яке має договори оренди на землю, подавати заяви для оперативного прийняття рішень по них", - зазначив мер.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв