У Миколаєві замість реабілітаційного центру хочуть побудувати заправку

Ситуація вже "тягнеться" декілька років: весь цей час жителі району судяться против будівництва

У Миколаєві замість реабілітаційного цен…

У мікрорайоні Соляні може вирости нова заправка. Місцеві жителі борються проти її будівництва біля житлових будинків, адже воно суперечить санітарним нормам. Ще більш цікаве те, що ця земля спочатку виділялася під реабілітаційний центр для інвалідів. Про це Depo.Миколаїв повідомив Володимир Аполонов.

АЗС хочуть побудувати по проспекту Героїв Сталінграда біля гуртожитку університету Макарова і в районі рогу вул. Новоодеської. Історія тягнеться вже вісім років. Володимир Аполонов повідомив, що 13 березня 2008 року міськрада затвердила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 1975 кв м для будівництва Центру медико-фізкультурної реабілітації людей з обмеженими фізичними можливостями в районі корпусу 11 по пр. Героїв Сталінграда. Ділянку передали в оренду ТОВ "Миколаївський реабілітаційний Центр-Буд" м. Одеса за умови оплати 5% від грошової оцінки земелі.

Вже 2009 року депутати прийняли нове рішення - попереднє втратило чинність, - а наступним ділянку передали в аредну тому самому одеському ТОВ, але вже для обслуговування автозаправного комплексу. Проте ставили умову - проведення громадських слухань. Цього ж року за рішенням міськради підприємство прийняло в оренду земельну ділянку під АЗС.

У 2013 році міськрада, враховуючи скарги мешканців гуртожитку, скасувала один з пунктів свого рішення щодо передачі ТОВ в оренду ділянки для будівництва заправки. Володимир Аполонов зазначає, що забудовники отримали дозвіл на будівництво АЗС, незважаючи на грубі порушення. Зокрема видавали землю для реабілітаційного центру, а потім "переграли" на заправку. 

До того ж, будівництво АЗС біля житлових будинків суперечить санітарним нормам і правилам пожежної безпеки. Забудовники знищать понад 100 дерев, хоч район є найбільш "брудним": за рівнем хімічної та акустичної забрудненості. Громадські слухання так і не провели. 

Весь цей час активісти відстоюють свої права - майже три роки будівництво не ведуть. Суди першої та апеляційної інстанцій виграли, але забудовники подали касаційні скарги, і розгляди тривають знову. Зараз розглядаються одночасно дві справи: щодо скасування рішення міськвиконкому про виділення землі та розірвання договору про оренду землі. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme