У Миколаєві закриють усі порти у разі спалаху африканської чуми свиней

Якщо хвороба пошириться на Миколаїв, портам доведеться повісти замок на 40-денний карантин
Depo.Миколаїв
7 липня 2016 11:13
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві закриють усі порти у разі спалаху африканської чуми свиней
У Миколаєві закриють усі порти у разі спалаху африканської чуми свиней

6 липня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Миколаївській міській раді (ДНПК), у ході якого заступник міського голови Юрій Степанець представив в.о.начальника управління Держпродспоживслужби В'ячеслава Бродовського. Останній підняв питання нещодавного спалаху захворювання африканської чуми. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Бродовський поінформував, що на території України наразі спостерігається нестабільна ситуація щодо захворюваності на африканську чуму свиней. Спалахи захворювання домашніх тварин зафіксовані у Чернігівській, Хмельницькій, Сумській областях.

28 червня зафіксовано випадок хвороби у Первомайському районі Миколаївської області. Зважаючи на невтішну статистику, у Миколаєві слід вжити всіх необхідних заходів, аби попередити виникнення захворювання на африканську чуму свиней. Зокрема доручено перевірити господарства всіх форм власності на території міста, які розводять свиней.

На території Миколаєва два великі свиногосподарства – у Корабельному районі та у Тернівці. Учасники засідання вирішили створити комісії з їх перевірки та, не відкладаючи надовго, провести виїзд, тому що у разі виникнення захворювання на території міста, на 40-денний карантин закриють усі порти Миколаєва.

Серед нагальних заходів зазначено проведення подворових обходів, адже станом на грудень минулого року в приватних господарствах міста утримувалося 214 голів свиней. Керівникам та власникам свиногосподарств, ферм усіх форм власності доручено забезпечити дотримання закритого режиму утримання тварин, роботу проводити відповідно до ветеринарно-санітарних вимог, використовувати корми лише після обробки, що гарантує знищення збудника захворювання, заборонити використання харчових відходів для годівлі тварин, терміново повідомляти про виникнення хвороби.

Нагадаємо, що у селі на Миколаївщині, де зафіксували спалах африканської чуми, оголошено карантин.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв