У Миколаєві випадково знайшли кістку мамонта

Таємнича знахідка потрапила на очі сторожа, яка обходила гаражний кооператив
Depo.Миколаїв
12 жовтня 2016 09:58
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві випадково знайшли кістку мамонта
У Миколаєві випадково знайшли кістку мамонта

У гаражного кооперативу, розташованого в 100 метрах від річки Південний Буг, сторож знайшла артефакт - лопатку дорослого звіра у віці десятків тисяч років. У музеї припускають, що це кістка мамонта. Про це йдеться у сюжеті "Сьогодні", повідомляє Depo.Миколаїв.

Сторож Людмила обходила територію навколо гаражного кооперативу. Побачила виритий котлован, а в ньому - дивний предмет. "Обійшла з того боку, дивлюся незвичайна форма, витягнула - важка, подивилася по обидва боки, щось цікаве, схоже на кістку", - розповідає Людмила Островська.

Жінка покликала свого шефа. Разом вони витягли величезну кістку. "Стало зрозуміло, що це кістка нелюдська і не велетня і належить якійсь великій тварині, яка жила раніше. Стало цікаво. Природно, поїдемо в музей палеонтологічний", - сказав Євген Воробйов.

Кістка схожа на лопатку мамонта. До метра в діаметрі. За попередніми оцінками фахівців, це останки тварини, яка жила понад 10 тисяч років тому. Точно скажуть після ретельної експертизи. 

З першого погляду останки належать дорослій тварині. Кість в половину людського зросту. На вагу - 15 кілограмів. "Хочу сказати, яким чином буде проводитися ідентифікації предмета, який надійшов сьогодні до нас. У нас в експозиції є кістки мамонта і в загальному той фрагмент, який нам сьогодні надали, дуже схожий. Ми можемо зробити висновок, що це фрагмент лопатки саме мамонта", - уточнила Юлія Редько, головний хранитель Миколаївського обласного краєзнавчого музею.

Наукові співробітники сфотографували кістку. Спочатку дійдуть попередніх висновків, а потім заберуть артефакт на дослідження.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв