ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві викрили тіньовий ринок праці та корупційні "податки"

Люди працюють неофіційно, а в лікарнях та державних установах вимагають хабарі
Depo.Миколаїв
7 лютого 2016 14:15
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві викрили тіньовий ринок праці та корупційні "податки"
У Миколаєві викрили тіньовий ринок праці та корупційні "податки"

У Миколаєві назвали цифри тіньового ринку праці. Їх називали учасники телепрограми "Контраргумент" 4 лютого. У ній брали участь представники мерії, податкової інспекції, центрів зайнятості районів міста і громадські працівники міста. Основна увага приділили тіньовому ринку праці, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Инвестор".

Роботу знайти в Миколаєві сьогодні складно. Наприклад, в Ленінському районі на 15 тис. підприємств лише 200 вакантних робочих місць. Як правило, вакансії - це робочі місця з мінімальною зарплатою.

У центри зайнятості стають на облік особи, які втратили роботу з високою зарплатою і тепер отримують допомогу 5,5 тис. грн. Пропонувати роботу з мінімальною зарплатою таким людям закон не дозволяє.

Городяни нерідко здійснюють торговельну діяльність за межами ринків. Однією з причин такого становища є орендна ставка за місце торгівлі на ринку. Наприклад, на ринку по вул. Дзержинського плата становить 4000 грн на місяць.

Городяни сказали, що в Миколаєві є офіційні та "корупційні" податки. До останніх відносять хабарі лікарям і вчителям. За підрахунками, в школу платять мінімум півмільйона гривень на рік.

Системний аналіз протягом 5 років показав, що для того, щоб виграти тендер на ремонт дороги потрібно 60% відкату, причому гроші вимагають вперед. Частина підприємців не платять податки на заробітну плату тому, що "не вірять державі, не вірять нікому, тому, що бачать що проходить".

За підрахунками представників ДФС, при мінімальній зарплаті в минулому році держава втратила від одного безробітного громадянина 2897,53 грн і військового збору 198,48 грн.

Вибіркове обстеження показало, що 85% городян контактує з тіньовим ринком економіки, вони "просто хочуть вижити".

Про свідомості годі й казати, а молоді люди бажають "мати великі гроші і сьогодні".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв