У Миколаєві відшукали Спаське джерело, що живило Турецький фонтан

Спеціалістам вдалось відновити постачання джерельної води до фонтану
Depo.Миколаїв
8 вересня 2016 16:13
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві відшукали Спаське джерело, що живило Турецький фонтан
У Миколаєві відшукали Спаське джерело, що живило Турецький фонтан

У Миколаєві продовжується реставрація відомого Турецького фонтану. Куратори проекту повідомили, що їм вдастся відновити природний потік води до фонтану, адже Спаське джерело виявилось живим. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав Андрій шинкаренко, передає Depo.Миколаїв.

У Миколаєві відшукали Спаське джерело, що живило Турецький фонтан - фото 1

Активіст повідомив, що насправді джерело не пересохло: "Не знаю чому, але багато років нам говорили, що Спаські джерела пересохли і їх більше немає. Однак це не так. Ось карта початку 19 століття, на якій нанесена Спаська балка і Спаське джерело. Зараз на цьому місці міський стадіон. Під час його будівництва джерело було обірване і пущене в зливову каналізацію. Ось креслення фонтану, побудованого на Спаську в кінці 18 століття".

У Миколаєві відшукали Спаське джерело, що живило Турецький фонтан - фото 2

Спеціалісти вчинили спробу відшукати загублене джерело і вона виявилась вдалою: "Вранці, в місці, де зливова каналізація впадає в річку і де раніше знаходилася Спаська пристань, до якої була підведена вода з Спаського джерела, можна спостерігати ось таку картину. Голуби купаються саме в воді, яка стікає в річку. Сьогодні я можу сказати, що ще місяць тому ми зробили спробу відшукати джерело. Вивчивши карти і документи різних років стало ясно, що джерело існує. Пошуки ми почали з підземної галереї, що починається у розворотного кільця трамваю біля Яхт-клубу".

У Миколаєві відшукали Спаське джерело, що живило Турецький фонтан - фото 3

Зазначену галерею перебудували ще в радянські часи. У неї врізали зливову каналізацію і численні дренажі стадіону. Виявилося, що практично половина стадіону стоїть на різних дренажних системах, в які відводиться вода раніше потужного потоку Спаського джерела: "У суху погоду в підземних каналах на дні тече чиста вода, в дощ, ці канали наповнюються бурхливими потоками дощової води. Використовуючи старі карти, схеми і креслення часів будівництва стадіону, ми поступово звужували район пошуку. І ось в одному з колодязів була знайдена невелика окрема труба, з якої виходить потік чистої води".

У Миколаєві відшукали Спаське джерело, що живило Турецький фонтан - фото 4

Джерело виявилось не так вже і далеко від Турецького фонтану: "Відстань від Турецького фонтану до місця, виявленого нами виявилося близько 300 метрів. Були привезені пластикові труби і вчора ввечері вони були затягнуті підземними галереями від знайденого місця до фонтану. Довелося розчистити підземні галереї від сміття, що накопичилося там. І до вечора труба була доведена майже до Турецького фонтану. Сьогодні роботи будуть продовжені. І тепер однозначно можна сказати, що 11 вересня об 11:00 відбудеться відкриття відновленого Турецького фонтану!".

У Миколаєві відшукали Спаське джерело, що живило Турецький фонтан - фото 5

У Миколаєві відшукали Спаське джерело, що живило Турецький фонтан - фото 6

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв