ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві створять парк тоталітарно-комуністичного режиму

Місцева влада обіцяє, що на створення парку не будуть використані бюджетні кошти
Depo.Миколаїв
22 березня 2016 14:05
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві створять парк тоталітарно-комуністичного режиму
У Миколаєві створять парк тоталітарно-комуністичного режиму

У Миколаєві створять парк тоталітарно-комуністичного режиму. Про це стало відомо сьогодні під час візиту голови облдержадміністрації Вадима Мерікова в Миколаївський краєзнавчий музей "Старофлотські казарми", про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі ОДА.

В рамках декомунізації, яка проходить в області, демонтовані пам'ятники, які несуть культурну цінність, будуть зібрані в новоствореному музеї.

Вадим Меріков разом зі своїм заступником Оксаною Янішевською, директором музею Володимиром Михайловим, начальником управління культури, національностей та релігій Михайлом Димировим, начальником управління капітального будівництва Павлом Нуждовим, депутатом обласної ради Михайлом Талпою оглянули територію музейного комплексу, ознайомилися з макетом облагородження внутрішнього дворика і визначили фронт робіт.

У Миколаєві створять парк тоталітарно-комуністичного режиму - фото 1

Вадим Меріков доручив до п'ятниці розробити проект майбутнього музею під відкритим небом, визначити проектно-кошторисну документацію і зазначив, що на створення парку не будуть використані бюджетні кошти. Уже сьогодні архітектори приступлять до розробки загальної концепції і проекту з облаштування парку.
Володимир Михайлов зазначив, що територія музейного комплексу дозволяє створити такий парк.

"!Потрібно чітко визначити які пам'ятники будуть використані, адже не всі з них представляють історичну цінність. Також при демонтажі багато пам'ятників могли бути пошкоджені, особливо гіпсові", - заявив голова ОДА.

Відзначимо, що пам'ятник, який був демонтований 22 лютого 2014 року з головної площі Миколаєва, реконструюють.

За словами директора, за рік музей відвідує понад 116 тисяч миколаївців та гостей міста. Серед експозицій, представлених в музеї не тільки історичні моменти минулих століть, але і вже події сучасності.

Вадим Меріков переконаний, що такий парк, стане, перш за все, повчальним для майбутніх поколінь, свого роду "символом правди про тоталітарно-комуністичний режим".

"Ми прийняли рішення при краєзнавчому музеї створити парк тоталітарно-комуністичного режиму, і ця ідея буде реалізована в цьому році. Фахівці опрацюють даний проект, який надамо на обговорення громадськості, після чого приступимо до реалізації. Парк стане символом історичної правди про наслідки тоталітарно-комуністичного режиму", - розповів він.

Всього в області близько 80 пам'ятників, які демонтовані або будуть демонтовані, мають культурну цінність.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв