ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві сім'я вже вісім років живе в напіврозваленому після пожежі будинку

Будинок знаходиться в аварійному стані, а коммунальники не реагують
Depo.Миколаїв
1 лютого 2016 12:53
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві сім
У Миколаєві сім'я вже вісім років живе в напіврозваленому після пожежі будинку

Стіни у квартирі тріщать, опалення і проводка опалення давно пошкоджені, всі балки перегоріли та провалилася підлога. У цьому "допоміг" асоціальний сусід-алкоголик, який влаштував пожежу, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на ТСН.

У будинку вже вісім років немає опалення. Тому сім'я - мати з двома дітьми і бабуся - вимушені грітися за допомогою електроплитки. Але взимку температура не перевищує +10 С.

Постраждалі зверталися до міської влади, оскільки будинок комунальний, але від них відхрещуються. "Йдіть, йдіть, у вас приватизована квартира, ЖЕК робить тільки поточні ремонти. Але вони ні поточний ремонт, нічого не робили", - розповідає мешканка будинку.

Проте юристи кажуть, що комунальники у цьому випадку порушують закон. "Квартира приватизована, але в даному випадку у наслідку пожежі постраждало капітальне будівництво дому. Власники житлових приміщень, які постраждали в наслідок надзвичайної ситуації, одержують нові квартири за рахунок держави", - аргументує юрист Марина Сорока.

Але на думку чиновників департаменту ЖКГ, ця пожежа не є надзвичайною подією, оскільки винен сусід, що влаштував пожежу. Гроші можуть виділити тільки після рішення сесії Миколаївської міськради. "Рішення сесії, в якому буде вказано "департаменту ЖКГ виконати капітальний ремонт квартири". На підставі цього рішення, ми потім за рахунок місцевого бюджету взмозі виконати ремонт цієї квартири", - зазначає заступник директора департаменту ЖКГ Андрій Палько.

За розрахунками на капітальний ремонт будинку потрібно 300 тис. грн. Поки чиновники зволікають, родина сподівається, що кошти виділять до того, коли будинок зруйнується вщент.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв