ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві ще п'ять пам'ятників комуністичної епохи чекають на вирок з Мінкульту

У Києві мають вирішити чи будуть знесені ці "пам'ятки культури"
Depo.Миколаїв
28 січня 2016 09:28
ФОТО: depo.ua

Питання демонтажу п'яти пам'ятників знаходиться перебувають на узгодженні в Міністерстві культури, яке має дати висновок, а далі обговорюватиметься депутатами міськради. Про це під час засідання депутатської комісії розповіла начальник відділу охорони культурної спадщини Ірина Бондаренко, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Мой город".

На демонтаж пам'ятників в рамках декомунізації з бюджету планують витратити 300 тис гривень з бюджету. Їх мають затвердити на завтрашній сесії. Пам'ятник Петровському, який розташовано в однойменному парку, збираються демонтувати за рахунок орендаря. Кошти на зміну табличок повинен розрахувати до 18 лютого Департамент ЖКГ.

Нагадаємо, що в грудні в Миколаєві стартувало обговорення варіантів для перейменування вулиць і провулків - загалом 130 об'єктів. Крім того, жителі міста мають проголосувати за назву нових вулиць у  Великій Коренисі, де виділено землю для військових. Свої варіанти для переіменування можна представити до 18 лютого на офіційному сайті міскради.

За словами Ірини Бондаренко, голосування йде не настільки активно, як з перейменування площі Леніна. Вона визнає, що Великій Коренисі обговорення йде ще більш "слабенько"  - швидше за все через те, що два голосування були розпочаті практично відразу. Але відкладати друге не могли, так як для військових потрібно оформляти ділянки. Основне голосування не таке активне, оскільки до цього багато хто вже приймав участь в альтернативних голосуваннях/опитуваннях – а їх було кілька – і вважає, що вже висловилися.

Зазначимо, що на вчорашній день було 657 електронних звернень, не рахуючи 37, які не встигли обробити. Бондаренко уточнює, що в одній заявці можуть бути пропозиції відразу по 130 об'єктам і від кількох людей. Рідко хто голосує по одній вулиці.

Більше новин читайте на Депо.Миколаїв