ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві річниця виводу військ з Афганістану відзначали під червоними прапорами та з БТРами

Сотні миколаївців вийшли на Меморіальний марш ветеранів
Depo.Миколаїв
15 лютого 2016 19:07
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві річниця виводу військ з Афганістану відзначали під червоними прапорами та з БТРами
У Миколаєві річниця виводу військ з Афганістану відзначали під червоними прапорами та з БТРами

Сьогодні, 15 лютого, в День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 27-ї річниця виводу військ з Афганістану, сотні миколаївців вийшли на Меморіальний марш ветеранів. За традицією, марш розпочався біля обласного Палацу культури, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Миколаївської ОДА. 

На чолі колони – БТР, поряд крокували курсанти військової кафедри Миколаївського національного університету ім. В.Сухомлинського, вони несли фотографії всіх миколаївських військовослужбовців, які загинули в Афгані та прапори військових підрозділів. Поряд з військовими, афганцям, воїнами-інтернаціоналістами, ветеранами в Марші взяли участь і голова облдержадміністрації Вадим Меріков, його перший заступник Микола Романчук, голова облради Вікторія Москаленко та міський голова Олександр Сєнкевич.

У Миколаєві річниця виводу військ з Афганістану відзначали під червоними прапорами та з БТРами  - фото 1

Пройшовши головною вулицею міста, учасники ходи прийшли до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам у парку Перемоги. Мітинг-реквієм розпочали з хвилини мовчання в пам'ять про тих, хто не повернувся з поля бою в Афганістані та на Донбасі.

У Миколаєві річниця виводу військ з Афганістану відзначали під червоними прапорами та з БТРами  - фото 2

"Українські військовослужбовці виконували бойові завдання в більш ніж 20 країнах світу. Найскладнішою була 10-ти річна війна в Афганістані. Ви з честю виконали свій обов'язок, проявили героїзм, мужність. Через "афганське пекло" пройшло більше 150 тисяч українців і понад 3 тисячі з них загинули. Ніхто не думав, що через 27 років на сході країни йтимуть бойові дії, гинитимуть кращі воїни, серед них і афганці. Вічна пам'ять нашим Героям! Ви – ті, хто знає ціну мирного життя і саме ви робити все, щоб мир був в Україні, в Миколаївській області. Я вдячний вам за ваш патріотизм, за ваше "афганське братство": ви один за одного, ви – за країну, ви – за громаду", – звернувся до воїнів-інтернаціоналістів голова облдержадміністрації Вадим Меріков.

У Миколаєві річниця виводу військ з Афганістану відзначали під червоними прапорами та з БТРами  - фото 3

В свою чергу голова обласної ради Вікторія Москаленко від всього депутатського корпусу побажала всім віри в те, що Україна поборить агресора.

У Миколаєві річниця виводу військ з Афганістану відзначали під червоними прапорами та з БТРами  - фото 4

Митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим відслужив панахиду за всіма загиблими. Мітинг завершився покладанням квітів до пам’ятника, після чого всіх бажаючих пригощала справжня польова кухня.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв