ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві пропонують об'єднати три школи: директори проти

На думку деяких освітян, навчально-виховний комплекс допоможе у вихованні "нової людини"
Depo.Миколаїв
25 березня 2016 19:53
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві пропонують об
У Миколаєві пропонують об'єднати три школи: директори проти

Директор школи №1 імениі Олега Ольжича Микола Матіюк запропонував створити загальноосвітній заклад нового покоління. А саме відкрити у Корабельному районі навчально-виховний комплекс № 1 ім. О. Ольжича "Рідна школа". Таку ідею він запропонував у ході засідання муніципальної ради з питань освіти. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Запропонований комплекс передбачає створення освітнього округу для забезпечення кооперації діяльності та проведення дослідницько-експериментальної роботи без залучення додаткових грошей. У цей освітній округ пропонується включити школу № 1 ім. О.Ольжича, гімназію № 3 і економічний ліцей № 1. Також, на думку Матіюка, такий навчальний заклад матиме місію - виховання "нової людини нової формації з новими поглядами та новими цінностями, який у переломний момент історії зможе обрати свій шлях у напрямку демократичного європейського суспільства".

Але така ідея не всім сподобалася. Проти ініціативи виступили директор гімназії № 3 Марія Письменна та директор економічного ліцею № 1 Лариса Шалар. На їхню думку, створення такого освітнього округу призведе лише до поглинання однією школою інших навчальних закладів. Педагоги аргументували, що не можна створювати навчальний комплекс за рахунок інших шкіл. Найкраще розвивати окремий навчальний заклад, при цьому в повній мірі враховуючи його особливості.

Інші учасники ради погодилися, але назвали в цілому ідею комплексу нового типу хорошою. Але, на думку освітян, такий комплекс повинен бути "самородком", а не будувати за рахунок інших. Вони також запропонували альтернативний варіант - створення навчально-виховного комплексу із включенням до нього різних шкіл, але за умови збереження їх самостійності, особливостей і унікальності.

Мер також погодився, що ідея Матіюка має право на життя. Але втілювати у життя її можна, тільки якщо її підтримають колективи шкіл, які пропонується включити у навчально-виховний комплекс. 

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв