ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві презентували унікальне 100-річне видання

Книгу написав прес-секретар німецьких окупаційних військ у Миколаєві
Depo.Миколаїв
26 березня 2016 18:25
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві презентували унікальне 100-річне видання
У Миколаєві презентували унікальне 100-річне видання

В Миколаєві представили репринт унікального видання 100-річної давнини - "Миколаїв: останній форпост німецьких військ на Чорному морі" (Nikolajew, der letzte Posten am Schwarzen Meer). Написав книгу керівник прес-служби німецьких окупаційних військ в Миколаєві Вальтер Фест, а видали її за кошти німецьких солдатів і офіцерів. Про це повідомляє Depo.Миколаїв із посиланням на Інше.ТВ.

Як розповів один з редакторів репринтного видання - краєзнавець Юрій Любаров, - унікальне не тільки саме видання (це 200 сторінок не тільки безпристрасно, без будь-якої політичної оцінки і спотворення поданих фактів про життя Миколаєва в період громадянської війни, а й карти, таблиці, фотоматеріали), але і його поява в Миколаєві. Років 10 назад Юрій побачив цю книгу на одному з європейських аукціонів, де вона була продана за шалені гроші. Про це він із сумом розповів друзям за кордоном. І три роки тому один з колишніх миколаївців, які купили цю книгу в одній з антикварних крамниць в Німеччині, привіз її до нашого міста і подарував Юрію Любарову.

Книгу перевели, а потім надрукували. Видання отримають бібліотеки, музеї, а найближчим часом вона, як пообіцяв Юрій Любаров, з'явиться і в електронному варіанті. Слід зазначити, що краєзнавці, причетні до репринтного видання, зараз розшукують рідних Вальтера Фесту, а також ще одну книгу, яку він написав після перебування в Миколаєві, - "Григор'євці". 

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв