У Миколаєві презентували план зонінгу міста

Скоригований зонінг міста підготували фахівці науково-дослідного інституту проектування міст "Діпромісто"
Depo.Миколаїв
4 серпня 2016 12:46
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві презентували план зонінгу міста
У Миколаєві презентували план зонінгу міста

Вчора, 3 серпня, у мерії відбулася презентація оновленого Плану зонування території Миколаєва. Скоригований зонінг міста підготували фахівці науково-дослідного інституту проектування міст "Діпромісто", які відвідали Миколаїв, щоб розповісти про виконану роботу, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради

"!Зонінг і генеральний план - це ті документи, які повинні змінюватися з еволюцією міста і покликані стати інструментом допомоги людям, а не інструментом, який обмежує розвиток міста. Той документ, який ми сьогодні презентуємо, ми будемо вдосконалювати, допрацьовувати, вносячи у майбутньому необхідні зміни", - розповів мер Миколаєва Олександр Сєнквевіч.

"Для мене як для міського голови відсутність зонінгу є великою перешкодою, - додав Олександр Федорович. - Ми багато розмірковуємо про те, як залучати інвесторів у місто. Але про що ми можемо говорити, якщо внутрішній інвестор, підприємства, які вже працюють у нашому місті й які хочуть розвиватися і отримувати нові земельні ділянки, щоб розширювати своє виробництво, не можуть цього робити через відсутність зонінгу".

За словами мера Миколаєва, оновлений План зонування Миколаєва буде представлений на суд депутатського корпусу на найближчій сесії міської ради, яка відбудеться 11 серпня. Народні обранці повинні будуть вирішити, затверджувати цей документ чи ні.

"Хочу підкреслити, що зонінг - це не генеральний план. Це схема зонування території, і вона не може йти врозріз з генеральним планом і з існуючими земельними відводами. Ця схема - нова, вона розроблялася на підставі старого генерального плану й існуючих земельних відводів. Перший зонінг розроблявся на підставі рішення міської ради, по ньому проводилися громадські слухання. Після громадських слухань відомий на всю Україну проектний інститут "Діпромісто" відкоригував зонінг і наприкінці 2015 року представив його на узгодження", - зазначила начальник управління містобудування та архітектури Ганна Палеха.

Крім того, Ганна Палеха підкреслила, що для Миколаєва на прохання міського голови був безкоштовно розроблений прототип містобудівного кадастру Миколаєва. Він вивішений у відкритий доступ - з ним кожен бажаючий може ознайомитися на сайті міської ради.

Директор інституту "Діпромісто" Іван Шпилевський розповів, чому так важливий план зонування території. Він зазначив, що оскільки не було оновленого плану зонування, починаючи з 1 січня цього року, місто не мало можливість реалізувати проекти інвесторів і забудовників, які би сприяли благоустрою Миколаєва і наповненню бюджету міста.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв