ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві покажуть медіавиставу "il Caprese: листи Коцюбинського з острова Капрі"

Театральний перформанс розповідає про італійський період творчості українського письменника Михайла Коцюбинського
Depo.Миколаїв
31 березня 2016 09:53
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві покажуть медіавиставу "il Caprese: листи Коцюбинського з острова Капрі"
У Миколаєві покажуть медіавиставу "il Caprese: листи Коцюбинського з острова Капрі"

Наступного тижня, 9 квітня, о 12:00, у актовій залі Миколаївського муніципального колегіуму імені В.Д.Чайки (вул. Котельна, 8) відбудеться показ медіавистави "il Caprese: листи Коцюбинського з острова Капрі", про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Миколаївської ОДА.

Організатори заходу Український кризовий медіа-центр у рамках програми "Культурна дипломатія між регіонами України". Театральний перформанс розповідає про італійський період творчості українського письменника Михайла Коцюбинського та пропонує новий погляд на класичну літературу. Вхід вільний.

Острів Капрі став зламною географічною точкою у житті Михайла Коцюбинського. Текст медіавистави поєднав у собі два полярні жіночі образи – дружини Віри Коцюбинської та коханої жінки Олександри Аплаксіної, листи до яких, на тлі природних красот острова Капрі демонструють внутрішню трансформацію одного з найпомітніших письменників української літератури ХХ століття.

"Дорогой Шурок, я уже на Капри, как видишь. Доехал хорошо, чувствую себя неплохо. Теперь пиши уже по адресу Отель Рояль, номер двадцать шесть. Занял комнату на первом этаже, без лестницы, прекрасно обставленную, большую и светлую, с отдельной террасой на море, декорированной бамбуковыми кустами, агавами и цветами. Терраса мраморная и такая большая, что я гуляю по ней, а после обеда нежусь в удобном раздвижном кресле…".

Саме після відвідин Капрі Михайло Коцюбинський напише свої найкращі новели – "Подарунок на іменини", "Коні не винні", "Цвіт яблуні", "Сон". Італійський острів відкрив Коцюбинському Європу, а Європі – Коцюбинського.

Автори медіавистави "оживили" листи Коцюбинського до друзів та коханих. Віджей Світлана Рейніш створила неповторний відео-арт із світлин письменника, фотографій острова та власних малюнків. Композитор Антон Дегтярьов поєднав капрійські народні мотиви, найпопулярніші італійські пісні з сучасними електронними ритмами. Музику та відео гармонійно доповнює оксамитовий голос радіо-ведучого Данила Хомутовського, який наживо читає листи, додаючи цілісності медійному дійству та переносячи глядача прямо на італійське узбережжя.

Євген Стасіневич, літературний критик: "З українською класикою у наших людей не складається геть: як відбили охоту ще у школі, так до сих пір жодні, хай і сто разів віртуозні, пере-прочитання тут не зарадять – алергія штука тривка. Тим неймовірніше, що хтось сьогодні здатен буквально через коліно зламати закостеніле сприйняття і подарувати нашим великим шанс на нове – свіже, поза бронзою і нудотністю – життя. Медіавистава "Il Caprese" - настільки ж віртуозне видовище, наскільки й революційний – за рівнем "очисного" потенціалу - мистецький акт: такого Коцюбинського ми ніколи не знали, хай скільки його особистих листів не прочитали. Але знати точно мусимо. "Il Caprese" взаправду створена для того, аби добути з вас отой непідробний, відомий з дитинства, чистий захват і змусити потягнутись до давно забутих, але від того не менш прекрасних книжок".

Прем’єра медіавистави "il Caprese" відбулася в травні 2015 року на Міжнародному фестивалі оповідання "Intermezzo" у Вінниці. У рамках програми Українського кризового медіа-центру "Культурна дипломатія між регіонами України" виставу побачили у Києві, Маріуполі, Львові та Сєвєродонецьку.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв