ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві побудують мечеть

Про це заявив мер міста Олександр Сєнкевич на зустрічі з шейхом Ахмедом Тамімом
Depo.Миколаїв
1 березня 2016 18:11
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві побудують мечеть
У Миколаєві побудують мечеть

Сьогодні, 1 березня, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич провів зустріч з Муфтієм України шейхом Ахмедом Тамімом, а також представниками мусульманської громади Миколаєва, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Олександр Сєнкевич відзначив, що Миколаїв - це багатонаціональне місто, в якому мирно проживають представники різних конфесій і релігій.

Голова Духовного управління мусульман України Ахмед Тамім подякував за теплий прийом. Він підкреслив, що мусульманська громада України виступає за територіальну цілісність нашої країни, прагне згуртованості й єдності українського народу, а також конструктивного діалогу між різними культурами і релігіями. "Ми вирішили піднімати один прапор - прапор України. Ми з різних країн, але живемо в Україні, як громадяни України. Наше об'єднання - це об'єднання українців. Це наші принципи, наша позиція", - сказав Ахмед Тамім.

За словами Муфтія України, він на міжнародному рівні намагається розвивати економічні партнерські зв'язки нашої країни з іншими державами, залучати інвесторів до України. Він підкреслив, що виступає за мирний демократичний розвиток Української держави і засудив будь-які прояви крайнощів і екстремізму, які є джерелами війн: "Ми проти крайнощів, проти екстремізму".

Муфтій України шейх Ахмед Тамім висловив побажання, щоб у Миколаєві з'явилася мечеть. За його словами, для мусульманської громади дуже важливо, щоб у Миколаєві мечеть побудували на місці, де колись вона була розташована.

Міський голова Олександр Сєнкевич підкреслив, що Конституція України кожному громадянину дає право на свободу віросповідання, яке повинно бути безперешкодно реалізовано. Олександр Федорович відзначив, що не проти будівництва мечеті в Миколаєві.

"Вважаю, що свобода віросповідання, право на яке закріплено в Конституції України, повинна реалізовуватися на ділі, а не на папері. Впевнений, що мусульманській громаді Миколаєва потрібно місце, де б вони могли молитися", - заявив Сєнкевич.

Олександр Сєнкевич сказав, що необхідно провести громадські слухання, щоб городяни висловилися з цього приводу і виробити компромісне рішення. Мер Миколаєва відзначив, що також слід провести просвітницьку діяльність, щоб зруйнувати міфи, що склалися у суспільстві. Він закликав мусульманську громаду взяти участь у цій справі.

За словами начальника управління земельних ресурсів Олександра Мороза, земельну ділянку, де раніше знаходилася мечеть, передано в оренду. А, як додала заступник начальника управління містобудування та архітектури Марина Калмикова, БТІ ще не надало відповідь на запит з приводу власника нерухомості, розташованої там, підкреслила, що з точки зору архітектури там є можливість будівництва мечеті.

Міський голова Олександр Сєнкевич запропонував ще раз виїхати туди, щоб на місці визначитися з подальшими діями.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв