У Миколаєві племінники ледь не запроторили тітку до психлікарні, щоб забрати квартиру

Центральний райсуд повернув справу до прокуратури, адже три роки тому її не фактично не розслідували
Depo.Миколаїв
20 вересня 2016 13:49
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві племінники ледь не запроторили тітку до психлікарні, щоб забрати квартиру
У Миколаєві племінники ледь не запроторили тітку до психлікарні, щоб забрати квартиру

До Центрального райсуду Миколаєва надійшла скарга від місцевої мешканки на постанову слідчого про закриття кримінального провадження. Жінку хотіли залишити без квартири її родичі. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі райсуду.

У судовому засіданні встановлено, що 15 жовтня 2013 року за заявою потерпілої щодо заволодіння її коштами та документами було зареєстровано кримінальне провадження. 5 листопада того ж року зазначене провадження було закрито постановою слідчого за відсутністю складу кримінального правопорушення (п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України).

Сама потерпіла пояснила, що вона мешкає по вул. Чкалова у Миколаєві, окрім цього їй належить квартира на проспекті Героїв України. У 2013 році вона потрапила до лікарні, де їй було зроблено операцію. Під час перебування у медичному закладі потерпіла доручила своїм родичам приглядати за квартирою по вул. Чкалова, а також забрати звідти 1 000 доларів США, золоті вироби та документи.

Після лікування її забрала до себе дружина племінника, оскільки жінка потребувала догляду, а її племінник запропонував оформити договір довічного утримання, на що остання погодилась. У вересні 2013 року жінка разом з племінником прибули до нотаріуса, де вже були готові документи на дарування квартири по проспекту Героїв України.

Після роз'яснень нотаріуса щодо можливих наслідків вона відмовилась підписувати договір дарування. Але після умовляння та підтвердження нотаріусом можливості скасування заповіту, заповіла квартиру на племінника. Після цього жінка мешкала в нього ще кілька днів, а потім він відвіз її до батьків дружини. Там вночі її розбудили медичні працівники та повезли до Миколаївської обласної психіатричної лікарні № 1, з собою вона встигла взяти 1 000 доларів США.

За словами потерпілої, санітари приїхали за викликом про нібито її неадекватну поведінку. Вона вважає, що ця ідея належить дружині одного з племінників, яка працює у вказаному медзакладі. Лікар, після огляду відмовився госпіталізувати жінку і племінник відвіз її за місцем мешкання по вул. Чкалова, де лишив її без ключів.
Наступного дня, племінник запропонував в обмін на ключі від її квартири та золоті вироби віддати йому 600 доларів США, на що остання змушена була погодитись.

У судовому засіданні встановлено, що слідчим фактично не проводились дії спрямовані на перевірку повідомлення про вчинення злочину щодо замаху на шахрайство щодо заволодіння квартирою потерпілої по проспекту Героїв України у м. Миколаєві, замаху на незаконне поміщення до психіатричного закладу та вимагання грошових коштів.

З огляду на це, слідчий суддя Іван Дірко ухвалив: скаргу потерпілої задовольнити, постанову про закриття провадження скасувати, матеріали справи скерувати до прокуратури Миколаївської області.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв