У Миколаєві планують проводити масштабну "декомаризацію"

Ситуація по дирофіляріозу в Миколаївській області нестійка і зберігається тенденція до збільшення захворюваності людей
Depo.Миколаїв
21 квітня 2016 19:08
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві планують проводити масштабну "декомаризацію"
У Миколаєві планують проводити масштабну "декомаризацію"

Ситуація по дирофіляріозу в Миколаївській області нестійка і зберігається тенденція до збільшення захворюваності людей. Про це говорили сьогодні, 21 квітня, в мерії під час комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Миколаєва, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради. 

Дирофіляріоз - це паразитарне захворювання, від якого страждають собаки. Але звичайні комарі можуть нагородити цією недугою і людину. Збільшення випадків захворювання дирофіляріоз серед мешканців Миколаєва пов'язано з активізацією переносників хвороби і покращання методів діагностики.

Щороку на анофелогенних водних об'єктах, там, де комарі активно розмножуються, проводять "антикомарині" заходи. Анофелогенна площа в Миколаєві складає 67 га, основна частина припадає на Центральний район міста - 48,5 га.

"Наша пропозиція - в зонах відпочинку, на пляжах провести заходи щодо знищення личинок комарів. У минулі роки ми проводили роботи силами аварійно-рятувального загону (МАРС), СЕС надавала засіб для розпилення. Ефект величезний", - розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Олександр Герасіменя. "Брали проби до початку робіт і після, після заходу кількість живих личинок зменшувалася в 300 разів".

На жаль, представник СЕС на нараду не прийшов, а представник ветемедицини пояснив, чому для вирішення проблеми необхідно займатися і бродячими собаками.

"Бродячі тварини є рознощиком дирофіляріозу. Комарі смокчуть кров у заражених собак, а потім при укусі людини заражають її. Підхід до вирішення проблеми повинен бути комплексним. Необхідно проводити заходи щодо знищення комарів у очеретах і траві в прибережній зоні, і друге - займатися бродячими собаками, ураженими дерматофією", - зазначив управління ветмедицини в Миколаєві В'ячеслав Бродівський.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв