У Миколаєві пікетували міськраду, що хоче відловити собак, які розносять чуму

Миколаївські зоозахисники заявили, що влада хоче "зачистити" два райони від безпритульних тварин під виглядом боротьби з "африканкою"
Depo.Миколаїв
8 серпня 2016 11:10
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві пікетували міськраду, що хоче відловити собак, які розносять чуму
У Миколаєві пікетували міськраду, що хоче відловити собак, які розносять чуму

У Миколаєві зоозахисники провели акцію заради порятунку безпритрульних тварин, яких мають намір виловити в зв'язку з виявленням африканської чуми свиней в міських мікрорайонах Матвіївка і Тернівка, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Мой город".

Зазначимо, що 5 серпня на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при міській раді було доручено КП "Центр захисту тварин" відловити всіх безпритульних собак в районі Матвіївки і Тернівки, які є потенційними переносниками "африканки".

Така інформація обурила місцевих жителів і вони вирішили захистити тварин. На акції, яка зібрала близько 15 осіб, люди висловили намір отримати від влади обґрунтовані відповідь про необхідність вилову бездомних тварин.

За словами члена ради ЗОО "Фенікс" Олени, таким чином влада просто хоче знищити безпритульних собак і котів на територіях вищезгаданих районів.

"Ніхто цієї свинини не бачив, ніяких фотографій немає, доказів немає, ніякої експертизи ми не бачили. Чутки є, а фактів немає. Ми вимагаємо, щоб тваринах не присипляли, здорових, нормальних, адекватних і стерилізованих, які не розмножуються і не проявляють агресію. Чи не вбивати тварин через те, що десь нібито якийсь вірус, який не підтверджений жодними фактами. Він небезпечний тільки для свиней, він не небезпечний для людей, він не небезпечний для інших тварин, тому я не бачу доцільності знищення тварин таких, як собаки і коти", - зазначила Олена

Представниця "Фенікса" зазначає, що на території околиць Тернівки та Матвіївки мешкає близько 50 тварин, але під час вилову можуть постраждати і домашні вихованці, які перебувають на самовигуле.

Зоозахисники сподіваються на взаєморозуміння мера міста і мають намір потрапити до нього на прийом, щоб обговорити ситуацію, що склалася.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв