У Миколаєві "перекриють кисень" стихійним торговцям

Міська влада буде вилучати товари у торговців

У Миколаєві "перекриють кисень" стихійни…

Стихійній торгівлі "перекриють" кисень. І зроблять це, вилучаючи продукцію у нелегальних торговців. Іншого ефективного способу побороти це явище знайти складно, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Миколаївської міськради.

Розмір штрафу за такий промисел трохи більше 50 гривень. Зрозуміло, що ця сума для організаторів нелегальної торгівлі - не проблема. А ось загроза втратити товару змусить людей кілька разів подумати продавати чи ні продукцію сумнівного походження. Перспектива залишитися ні з чим повинна стати доказом працювати легально або ж припинити неохайний бізнес.

Про це говорили у мерії сьогодні, 5 лютого, під час наради, присвяченої боротьбі зі стихійною торгівлею. Провів нараду віце-мер Юрій Степанець, у ньому взяли участь правоохоронці, представники супермаркетів.

"Зібралися ми тут, щоб обговорити питання, пов'язані з боротьбою зі стихійною торгівлею, стихійними ринками. Раніше ми прийшли до висновку: поки поліція не буде вилучати товар у стихійних торговців, ми ніколи стихійну торгівлю не поборемо. Зрозуміло, що після вилучення цю продукцію треба десь зберігати. Ось це питання зберігання вилучених товарів ми і повинні обговорити сьогодні", - сказав, відкриваючи нараду, заступник міського голови Юрій Степанець.

Справа у тому, що законодавством визначено кроки, які необхідно робити, борючись з нелегальною торгівлею. Спочатку факт нелегальної торгівлі документують, складають адмінпротокол, продукцію сумнівного походження, без маркування та супровідних документів описують. Складені документи направляють до суду, який протягом 3 днів повинен прийняти рішення. Це може бути рішення про утилізацію або повернення продукції власнику. Необхідно сказати, що при складанні адмінпротоколу та опису нелегальної продукції правоохоронці повинні прийняти рішення вилучати товар чи ні. Чинне законодавство дає можливість вибирати один із зазначених варіантів. Проблема у тому, що після вилучення продукції її треба десь зберігати, потрібні відповідні приміщення, а для зберігання швидкопсувних продуктів потрібно ще й морозильне обладнання. Оскільки у правоохоронців немає можливості зберігати таку вилучену продукцію - для цього у них просто немає ні приміщень, ні обладнання - нерідко її під розписку до рішення суду залишали у правопорушників. Виходять, що у стихійних торговців продукцію не вилучають, їх карають лише штрафом в 51 грн., який правопорушники нерідко не оплачують.

"Адміністративними протоколами ми не вирішимо проблему стихійної торгівлі", - зазначив Степанець.

До вирішення цього питання віце-мер попросив приєднатися представників супермаркетів. Вони мають солідні складські приміщення і можливість зберігати вилучену продукцію. Як відзначили представники супермаркетів, ця ідея непогана, проте не зовсім продумана. Адже у супермаркетів немає підстав брати на зберігання таку продукцію, є й інші проблеми, пов'язані з її зберіганням. Протягом тижня вони повинні обміркувати, чим можуть допомогти міській владі у боротьбі зі стихійною торгівлею та повідомити про своє рішення.

Як зазначив Юрій Степанець, не залишаться осторонь і представники миколаївських ринків, які сильно страждають від стихійної торгівлі. Вони вже погодилися допомогти побороти це явище. Керівники ринків готові надати складські приміщення для зберігання вилучених товарів.

Заступник міського голови наголосив, що найближчим часом пройдуть рейди по боротьбі зі стихійною торгівлею, під час яких будуть вилучати продукцію у нелегальних торговців. Якщо такий метод дасть хороші результати, його будуть використовувати і надалі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme