ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві “Опоблок“ став у позу проти створення Агенції розвитку Миколаєва

Депутати вимагають від мера ліквідації управління економіки
Depo.Миколаїв
27 січня 2016 16:58
ФОТО: depo.ua

Помічник мера Миколаєва Руслан Рохов вважає, що робота Агенції розвитку Миколаєва та управління економіки міської ради абсолютно різна. Про це він заявив під час засідання постійної комісії з питань ЖКХ, комунальної власності та благоустрою міста, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на “Мой город”. 

Рохов запев, що Агенція створюється для залучення позабюджетних безповоротних грошей, що не може зробити управління економіки та інвестицій. Заманювати фахівців в Агенцію будуть зарплатнею.

“Управління працює з внутрішньою економікою, поточною діяльністю і дивиться за поточним бюджетним фінансуванням, а завдання Агенції залучати зовнішнє небюджетне фінансування, грантові гроші і технічну допомогу. Залучати кредити, а також нефінансову допомогу. Тому вони не перетинаються, а створення одного не знімає відповідальності від іншого і вони не змішані”, - розповів Рохов.

Між помічником мера і членом комісії "опоблоківцем" Ігорем Копійкою зав'язалося бурхливе обговорення. Депутат запропонував не створювати Агенцію, а просто перевести управління економіки в іншу форму власності, що дозволило б залучати різні інвестиції. На що Рохов відповів, що Агенція - це більш швидкі і «безгеморойний» варіант.

“Перевести з КП в КУ - забере набагато більше часу і набагато більше відповідальності. Можна зробити і так, але це геморой, якого можна позбутися створивши установу з нуля”, - підкреслив Рохов.

Але і це депутата Копійку не переконало. Він підкреслив, що ще є варіант підписати місту договір з громадською організацією “Спільні зусилля”, головою правління якої є Рохов, і тим самим не мати проблем зі створенням нової установи.За словами помічника мера, в такому випадку буде існувати ймовірність того, що громадська організація зацікавиться іншим проектом в іншому місті і перестане допомагати Миколаєву, а у Агенції буде не бажання, а обов'язок займатися залучення фінансів в місто.

“Різниця в тому, що громадська організація діє відповідно до свого статуту в своїх інтересах. В принципі, вона може з містом співпрацювати, але це не позбавляє вас загроз, що завтра будуть більш пріоритетні договорі в інших містах, і ця організація переїде працювати де цікавіше проект, місто позбудеться можливості це робити, він буде залежний від інших громадських організацій. Я вважаю, що неприпустимо, щоб міста були залежні від інших юридичних осіб та організацій, місто повинно мати свою організацію і давати завдання, що необхідно робити”, - упевнений Рохов.

Після тривалого обговорення надійшла пропозиція голосувати, але всі "опоблоківці" утрималися, зажадавши ще раз запросити Руслана Рохова і міського голову Олександра Сєнкевича на засідання фракції для подальших обговорень.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв