У Миколаєві немає кому рятувати "зимових" рибалок

У місті вже визначили три ділянки, де офіційно можна рибалити взимку

У Миколаєві немає кому рятувати "зимових…

У Миколаєві визначили місця для зимової риболовлі, а ось створення рятувальних постів поки що під питанням. Про це Depo.Миколаїв повідомили у міськраді.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій на цивільного захисту населення Олександра Герасименю повідомив, що для любительського та спортивного рибальства на водоймах, що знаходяться в межах міста Миколаєва, визначено три ділянки: річка Інгул (від верхньої межі ДП "Суднобудівний завод ім. 61 комунара" до південної частини с. Пересадівка), річка Південний Буг (ділянка на правому березі річки від південного краю с. Надбузьке вниз по течії до Південнобузького автомобільного мосту на 700 метрів вглиб водойми та ділянка по лівому березі річки від південної межі Матвіївки вниз по течії до Південнобузького автомобільного мосту по всій ширині водойми), Бузький лиман (ділянка від 500 метрів забороненого простору Південнобузького мосту до Русько-Волоської коси по всій акваторії).

У Миколаєві немає кому рятувати "зимових" рибалок

Крім того управлінням Укртрансбезпеки у Миколаївській області надано перелік 16 зареєстрованих баз для стоянки маломірних суден, вахтова служба яких спроможна організувати пост спостереження в зонах відповідальності. Для оперативної допомоги потерпілим на воді та льоду на рятувальній станції №2 організовано цілодобове чергування фахівців та створено мобільну оперативну групу.

Під час засідання з'ясувалося, що управлінням охорони, використання і відтворення водних живих біоресурсів та регулювання рибальства у Миколаївській області не визначені рятувальні пости біля місць рибальства. За словами представника управління Олексія Кравченка, наразі проходить реорганізація установи: відтепер це буде управління Державного агентства рибного господарства України в Миколаївській області: "Питання організації рятувальних постів обговорюється вже не перший рік і воно суперечить постанові, у якій зазначено, що рятувальний пост - це структурний підрозділ підприємства, установи, організації, які використовують водні об’єкти. Ми охороняємо водні біоресурси - рибу, креветки тощо - а не саму водойму та її берег", - відзначив Олексій Кравченко

У Миколаєві немає кому рятувати "зимових" рибалок

Старший державний інспектор відділу державного контролю та нагляду за безпекою на водному транспорті Миколаївського управління Укртрансбезпеки Володимир Закалюжний додав, що 20 листопада навігаційний період завершується, тобто вихід на воду маломірних суден буде заборонено. З цього моменту чергові служби 16 баз-стоянок здійснюватимуть нагляд за водною акваторією. Рятувати вони не можуть, можуть лише сповістити про надзвичайну ситуацію.

У результаті було запропоновано створити робочу групу, яка проаналізує законодавчу базу та розробить конкретне рішення даного питання. Начальник управління державного нагляду у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту ДСНС України у Миколаївській області Сергій Жебрак наголосив, що є два шляхи вирішення проблеми: або організувати рятувальні пости, або ж заборонити городянам виходити на лід для ловлі риби.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme