У Миколаєві нарешті почали розслідування сексуального насильства в інтернаті №5

Діти в закладі вже давно піддавались сексуальному та психологічному насиллю, департамент освіти про це прекрасно знав, але ігнорував проблему
Depo.Миколаїв
24 вересня 2016 10:37
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві нарешті почали розслідування сексуального насильства в інтернаті №5
У Миколаєві нарешті почали розслідування сексуального насильства в інтернаті №5

У Миколаєві майже через рік після звільнення скандального директора інтернату №5 Миколи Ляшенко, який намагався приховати згвалтування неповнолітньої вихованки, зареєстроваи кримінальне провадження про розбещення неповнолітніх ч.1 ст.156 КК України. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала громадська активістка Оксана Корсак, передає Depo.Миколаїв.

За повідомленням захисниці прав дітей, діти в закладі вже давно піддавались сексуальному та психологічному насиллю, департамент освіти про це прекрасно знав, але ігнорував проблему: "Розкрилися чергові факти насильства над дітьми в п'ятому інтернаті. Як виявилося, за царювання Ляшенка, діти піддавалися сексуальному і психологічному насильству. Цікаво, що факти були відомі департаменту освіти області ще в січні-лютому 2015 року. Але, за весь цей час ніхто з посадових осіб, в тому числі і нових, не відреагували на факти виявлені при перевірці їх же підлеглими".

Крім того, чиновники намагались приховати ці факти, надаючи активістам неправдиві дані перевірок: "ільш того нам, як учасникам перевірки, було надано акт комісії без вказівки цих даних, що фактично є підробкою документів. Варто відзначити, що ніхто з місцевих представників влади не захотів реагувати на цей факт і, навіть, повідомляти в правоохоронні органи. До слова, правоохоронцям теж не особливо цікава ця тема".

Кримінальне провадження було відкрите лише після звернення уповноваженого президента України з прав людини: "Справа зрушила з мертвої точки лише після звернення до Уповноваженого президента України з прав дитини Миколи Кулеби  та Лілії Гриневич, а відповідь з цього приводу з Міністерства освіти я опублікую теж ... "посміємося" разом". 

У Миколаєві нарешті почали розслідування сексуального насильства в інтернаті №5 - фото 1

У Миколаєві нарешті почали розслідування сексуального насильства в інтернаті №5 - фото 2

У Миколаєві нарешті почали розслідування сексуального насильства в інтернаті №5 - фото 3

У Миколаєві нарешті почали розслідування сексуального насильства в інтернаті №5 - фото 4

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв