ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві нагородили морського піхотинця, який врятував рибалку

Ця подія поєднала долі тридцятирічного офіцера Олега Котельникова та 73-річного рибалки Анатолія Коваленка
Depo.Миколаїв
7 квітня 2016 19:08
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві нагородили морського піхотинця, який врятував рибалку
У Миколаєві нагородили морського піхотинця, який врятував рибалку

Нещодавно, 5 квітня, в актовій залі Головного управління ДСНС України у Миколаївській області відбулося урочисте нагородження Олега Котельникова, молодшого лейтенанта, старшого помічника начальника штабу 501 Батальйону морської піхоти, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі рятувальників.

17 березня поточного року, саме він, тридцятирічний офіцер Збройних сил України, проявив особисту мужність та відвагу, високу громадську позицію та врятував життя 73-річному рибалці Коваленко Анатолію Григоровичу.

Ця подія сталася близько 14 години в районі Аляудського моста, що в Центральному районі м. Миколаєва. Літній чоловік, який зазвичай ловив рибу на вудку з берега або з моста, вирішив порибалити на гумовому човні. В якусь мить, коли той закидав вудку, плавзасіб похитнувся і дідусь впав у холодну воду. Люди та інші рибалки, які знаходилися неподалік, просто стояли та спостерігали над тим, як чоловік намагається вибратись. Сили були не рівними, адже в тому місці глибина водойму чимала, вода досить холодна, до того ж течія зносила постраждалого до моста.

Анатолій Григорович щосили намагався утриматися на поверхні води. Але з кожною хвилиною, проведеною в "холодних обіймах річки", сил ставало дедалі менше і чоловік втрачав надію на порятунок.

В цей час в розташування військової частини, яка дислокується на Аляудському півострові, поверталися морські піхотинці. В тій машині їхав і Олег Котельников. Побачивши, що людина потрапила у біду, він не вагався. Скинувши з себе верхній одяг, щоб той не заважав йому, узявся за троси, які тримають понтони пішохідного моста та почав просуватися до потопаючого. Діставшись до рибалки, сів у човен та затягнув дуже ослабленого Анатолія Коваленка. Вдвох вони дісталися до берега.

Трохи прийшовши до тями, хтось від шоку, що ледь не загинув, а хтось від того, що щасливий випадок долі дав можливість врятувати життя людини, Олег та Анатолій відправилися по домівках, обігріватися та осмислювати те, що з ними відбулося.

Ця подія поєднала долі тридцятирічного офіцера Олега Котельникова та 73-річного рибалки Анатолія Коваленка, які раніше навіть не знали про існування один одного. Сьогодні вони продовжують спілкуватися. Олег через деякий час зв’язався із Анатолієм аби дізнатися про його стан здоров’я, а врятований пенсіонер відвідав хлопця та пригощав його домашніми смаколиками.

Сам Олег Котельников – офіцер, що донедавна проходив службу у підрозділі морської піхоти у Криму. Він неодноразово брав участь у проведенні антитерористичної операції на Сході нашої держави, має статус учасника бойових дій. Йому вже доводилося бачити горе та смерть людей. І в ту мить, коли від його рішучості та відваги залежало життя чоловіка, він не вагався і кинувся на порятунок, бо головним було, щоб людина залишилася живою!

Колеги характеризують Олега, як дуже сором’язливого та доброго хлопця. "Він природжений бойовий офіцер, який пройшов тривалий шлях від рядового солдата до старшого помічника начальника штабу. Сьогодні вже має своє перше офіцерське звання, яке дійсно заслужене, і цей вчинок цьому підтвердження. Особисто я пишаюсь знайомством та дружбою з Олегом", - зазначив Костянтин Новіков, побратим та керівник Котельникова.

Рятувальники Миколаївщини не залишилися осторонь вчинку Олега Котельникова, який ризикуючи власним життям, врятував чоловіка на водному об’єкті.

7 квітня в урочистій атмосфері в присутності начальницького складу Головного управління рятувальники нагородили Олега Олександровича і привітали гучними оплесками. Начальник Головного управління ДСНС України у Миколаївській області Максим Грицаєнко подякував хлопцю за його вчинок, за те, що не розгубився, за те, що не схибив, за те, що врятував життя людини.

"Дана ситуація показує, що не кожна людина буде ризикувати своїм життям заради іншого. Така мужність та відвага до снаги не кожному, а тільки найсильнішим. В екстремальній ситуації ви змогли швидко зорієнтуватися, вжити необхідних заходів, і в нагороду за це отримали слова вдячності від самого рибалки та від його родичів. Від мене особисто та від усього колективу Миколаївської Служби порятунку прийміть щирі слова подяки та цей наручний годинник. Якби не ваш вчинок та щасливий випадок долі, фінал цієї історії міг бути інакшим!" - підкреслив Максим Георгійович.

У відповідь Олег Олександрович сказав: "Я радий, що мені вдалося врятувати цього чоловіка, і у випадку подібної ситуації вчиню так само. Ми повинні допомагати один одному, а не проходити повз чужої біди!".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв