На головному проспекті Миколаєва тренуватимуться розробляти схему розміщення "будок"

Міськрада ухвалила розробку комплексної схеми розміщення тимчасових споруд, яку мер назвав пілотним проектом

На головному проспекті Миколаєва тренува…

Депутати Миколаївської міськради майже за п'ять годин після початку засідання нарешті дібралися до сьомого питання, що є болючим для міста, - розробки комплексної схеми розміщення тимчасових споруд та архетипів. Вирішення має покласти початок наведенню порядку серед "будок", які заполонили місто. Проте знову ж депутати залишилися не всім задоволені у проекті, зокрема формулюваннями. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Олександр Сєнкевич зазначив, що у проекті рішення поки йдеться про схему не для всього міста, а для проспекту Центрального. Мер назвав проект пілотним. "Очікуваними результатами прийняття запропонованого рішення є впорядкування розміщення тимчасових споруд, ліквідація порушень, зменшення тимчасових споруд, що не відповідають технічним та санітарним нормам експлуатації та утримання, створення рівних, чітко визначених умов для всіх категорій суб'єктів господарювання, забезпечення належного утримання та експлуатації об'єктів вуличної мережі, покращення благоустрою та естетичного вигляду забудови міста", - йдеться у проекті рішення.

В.о. головного архітектора міста Марина Калмикова зазначила, схема потім буде поширюватися на місто в цілому. Приблизна сума, необхідна на розробку схеми, складає близько 500 тисяч гривень. Проте після питання депутата Олени Кисельової стало відомо, що схема не вирішуватиме землекористування. Голова фракції "Самопоміч" Сергій Ісаков зазначив, що потрібні гроші на виконання, інакше рішення буде в черговий раз декларативним. Проте в.о. головного архітектора так і не дала чіткої відповіді, чи передбачені суми у бюджеті.

За словами "опоблоківця" Андрія Яковлєва, у проекті рішення некоректне формулювання, що суперечить законодавству. Зокрема, що рішення ухвалює сесія, а не виконком. Депутат також хотів, щоб у проекті чітко прописали строки розробки схеми та виконавців. Інакше, якщо за місяць схему не розроблять, ситуація повториться. Він також просив прописати у проекті заборону демонтажу.

Олена Кисельова відповіла колезі, що виконавців прописати не можна, для цього повинні провести торги. Мер також наполягав, що проект пілотний, і він допоможе визначитися зі строками та необхідними сумами на прикладі проспекту Центрального.

Федір Панченко ("Самопоміч") звернувся до депутатів, що якщо вони хочуть протягнути демонтаж, то нехай виносять це питання окремо. Ще один "опоблоківець", Олександр Омельчук, намагався нагадати, що аналогічні проекти про розробку схем вже були, проте вони залишилися на полицях. Сєнкевич йому також нагадав: що за аналогічне рішення, яке так і не було виконано, голосував у міськраді минулого скликання і Омельчук.

Підсумовуючи, мер зазначив, що строки та виконавців "прописати" неможливо, тому потрібно у пілотному проекті "закріпити бажання", а потім визначатися із часом і бюджетом. Тоді "опоблоківці" знову "пригрозили": якщо мер так хоче поставити питання на голосування у запропонуваному формулюванні, їхня фракція підтримає, проте мер бере відповідальність за виконання на себе. Врешті-решт, "за" розробку схеми проголосували 42 депутати, проти і утрималися по два, не голосували три. Таким чином рішення було прийнято.

Нагадаємо, що під міськрадою сьогодні знову збирався пікет захисників "будок". Потім підприємець Дмитро Талпа, який минулого разу "танцював" на столі під міськрадою, вискочив на трибуну міськради. Після цього мер сказав, охорона погано працює, а депутат Сергій Танасов запропонував на Талпу скласти адмінпротокол.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme