ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві можуть з'явитись вулиці Клеопатри, Шнеєрсона та Гефеста

Публічне обговорення варіантів для перейменування вулиць з радянськими назвами підходить до кінця
Depo.Миколаїв
30 січня 2016 10:05
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві можуть з
У Миколаєві можуть з'явитись вулиці Клеопатри, Шнеєрсона та Гефеста

У Миколаєві завершується обговорення варіантів для перейменування головних вулиць та проспектів, в рамках процедури декомунізації, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Миколаївської міськради. 

На черговому засіданні комісії з перейменування було розглянуто пропозиції мешканців міста. Висловити свою позицію вирішив і колектив державного підприємства НВКГ "Зоря"-"Машпроект": перейменувати проспект Жовтневий на проспект Сергія Колосова, конструктора, засновника корабельного газотурбобудування, творця першої у світі корабельної газотурбінної установки.

Заступник міського голови Євген Шевченко пояснив, що наразі проходить процес голосування за присвоєння тої чи іншої назви вулицям і проспектам Миколаєва. Є два шляхи віддати свій голос: взяти участь у опитуванні на офіційному веб-сайті міської ради чи відправити листа із зазначенням власного варіанту на електронну адресу: otd-pamyatki.mk@ukr.net.

Розглядаючи пропозиції, які надійшли до міськвиконкому, члени комісії детально обговорили кожну. Усім дописувачам буде надано відповідь. Так, Миколаївська єврейська релігійна громада пропонує назвати вул. Карла Лібкнехта або вул. Московську на честь лідера єврейського народу Любавичеського Ребе Менахема Шнеєрсона. Мешканець Миколаєва М.С. хоче бачити вулицю Радянську вулицею "Дружби усіх поколінь Миколаєва". А директор Миколаївського зоопарку Володимир Топчий на знак вшанування пам’яті засновника зоопарку пропонує назвати бульваром Леонтовича частину вулиці Чкалова (від вул. Садової до проспекту Жовтневого).

Ще один мешканець нашого міста вважає, що для вулиць та проспектів Миколаєва добре підійшли б імена грецьких міфологічних героїв чи богів, як-то Арістей, Ахілл чи Гефест, а вулиця Радянська цілком могла б носити ім’я єгипетської цариці Клеопатри.

Про хід громадського опитування, яке проводиться з 18 грудня, розповіла начальник відділу охорони культурної спадщини управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Ірина Бондаренко:

"Наразі надійшло 790 звернень. З них у 504 висловлена точка зору по 130 топонімах. Є групові звернення, наприклад, від мешканців Тернівки, які пропонують вже три варіанти перейменування вулиці Димитрова. 27 звернень, що не оформлені належним чином, не зараховано. 219 голосуючих повністю підтримали наші пропозиції".

Після завершення громадського обговорення результати будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті Миколаївської міської ради, а остаточне рішення – за депутатами міської ради.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв