У Миколаєві може виникнути некерований сплеск інфекційних захворювань, - медики

Протягом останніх п'яти років ситуація з вакцинацією дітей в місті, як і по всій країні, склалася критична
Depo.Миколаїв
1 червня 2016 12:14
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві може виникнути некерований сплеск інфекційних захворювань, - медики
У Миколаєві може виникнути некерований сплеск інфекційних захворювань, - медики

Медики Миколаєва стурбовані відсутністю поставок вакцин для дітей, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради. 

"Питання вакцинації гостро стоїть протягом декількох останніх років", - зазначила Лариса Дергунова, начальник управління охорони здоров'я міської ради. "Ми писали запити, в Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я та Міністерство охорони здоров'я звертався міський голова. Отримуємо відповідь: "Чекайте". А становище дуже серйозне. Може виникнути некерований сплеск інфекційних захворювань, особливо у дітей".

Дергунова поінформувала, що в аптеку №110 надійшла вакцина АКДП, про це буде широко сповіщено населення. Покупку вакцини не можна оплачувати за кошти міського бюджету, оскільки вона закуповується централізовано Міністерством охорони здоров'я, а фінансування з двох джерел заборонено.

Начальник відділу з охорони материнства і дитинства Вікторія Заміхановська констатувала, що протягом останніх п'яти років ситуація з вакцинацією дітей в місті, як і по всій країні, склалася критична. Вона ускладнюється відсутністю альтернативних шляхів придбання вакцини.

"Постачань вакцини за кошти держбюджету немає, а в аптечну мережу вона надходить з перебоями. На сайті Міністерства розміщена інформація про те, що вакцини закуплені і незабаром надійдуть у регіони. Але надходжень немає, при цьому мова йде про щеплення проти туберкульозу, вірусного гепатиту, кору, краснухи, паротиту. Про вакцину проти дифтерії, правця та кашлюку взагалі інформація відсутня", - повідомила Заміхановська.

Управління охорони здоров'я міської ради все ж планує звернутися в облздрав за офіційною відповіддю про те, що потреби медичних установ Миколаєва централізовано забезпечити не зможуть. Це дасть можливість звернутися до депутатів міської ради з проханням виділити гроші з міського бюджету.

"Тільки в тому випадку, якщо ми отримаємо документ про те, що наші потреби не будуть забезпечені стовідсотково, ми можемо передбачити кошти в міському бюджеті. Але навіть це не вихід із ситуації - вакцину в Україні купити неможливо, її просто немає. Наприклад, гостро стоїть питання по вакцині БЦЖ... Сьогодні практично всіх новонароджених виписують з пологового будинку без щеплення", - зазначають медики.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв