У Миколаєві медики залізничної лікарні б'ють на сполох через приєднання до іншого медзакладу

В управлінні охорони здоров'я обіцяють забезпечити всіх лікарів робочими місцями, проте деякі з них відмовляються
Depo.Миколаїв
30 червня 2016 09:50
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві медики залізничної лікарні б
У Миколаєві медики залізничної лікарні б'ють на сполох через приєднання до іншого медзакладу

Вчора, 29 червня, мер Олександр Сєнкевич зустрівся з представниками профспілки "Вузлової лікарні станції Миколаїв ДП "Одеська залізниця". Колектив медичного закладу схвильований майбутніми змінами, пов'язаними з приєднанням лікарні до Центру первинної медико-санітарної допомоги №3. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Нагадаємо, що в кінці 2014 року згідно зі ст.28 Закону України "Про державний бюджет на 2015 рік" було доручено забезпечити в установленому порядку передачу на фінансування з місцевих бюджетів установ, організацій, позначених в доповненні №10 до цього Закону. В цьому списку була і залізнична лікарня Миколаєва.

У 2015 році Миколаївська міськрада дала згоду на прийняття до комунальної власності "Вузлової лікарні станції Миколаїв ДП "Одеська залізниця". Згідно з листом Мінінфраструктури, цілісний майновий комплекс переданий у власність територіальної громади Миколаєва розпорядженням Кабміну від 26.08.2015 №887-р, після чого була створена комісія з питань передачі майнового комплексу.

1 червня цього року управління з використання та розвитку комунальної власності міськради склало акт прийому-передачі і підготувало розпорядження про передачу ЦПМСД №3 вузлової лікарні. На розгляд наступної сесії міської ради буде винесено рішення, згідно якого вузлова лікарня припиняє інсування. 

В процесі реформування медичних установ міста з 1 червня скоротили 80 стаціонарних ліжок, до 20 існуючих ліжок денного стаціонару додали ще 80. Новий штатний розклад став меншим на десять робочих місць. За словами начальника міського управління охорони здоров'я Лариси Дергунової, всім звільненим співробітникам були вручені листи із запрошенням на роботу в інші лікувальні установи, зокрема ЛШМД. Як зазначив головний лікар залізничної лікарні Ярослав Пелеха, деякі з цих людей проживають не в Миколаєві, а поблизу лінійних залізничних станцій, тому запрошення на роботу відхилили.

Колектив лікарні вважає, що головна проблема на сьогодні - брак інформації про те, що відбувається. За словами мера, при приєднанні лікарні має бути мінімальна кількість скорочень, а всім скороченим запропоновано нове місце роботи. "Я вважаю, що оптимізація - це не зменшення, а покращення", - сказав Сєнкевич.

Представники залізничних організацій прийшли на зустріч, щоб з'ясувати, як тепер проходитимуть профогляди працівники залізниці. Дергунова пояснила, що одночасно внесуть зміни в структуру ЦПСМД №3, до складу якого увійдуть відділення профоглядів. Всі співробітники залишаються на своїх місцях, педіатрам запропонують перейти в ЦПСМД №3. У них буде можливість пройти безкоштовне навчання та отримати кваліфікацію сімейного лікаря. Стоматологічне відділення перейде в підпорядкування міської стоматологічної служби, а вузькі фахівці - в підпорядкування ЛШМД.

Після прийняття сесією міської ради рішення про приєднання залізничної лікарні до ЦПСМД №3 Олександр Сєнкевич планує зустрітися з колективом лікарні знову і проконтролювати, як вирішено питання з їх працевлаштуванням і розміщенням.

"Ситуацію, що виникла, спровокувало не місто. Сьогодні управління охорони здоров'я шукає шляхи мінімізації наслідків того, що "Укрзалізниця" відмовилася від вашої лікарні. Ми намагаємося зробити все, щоб медики не втратили місце роботи. Давайте співпрацювати і разом шукати нові можливості", - підсумував міський голова.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв