У Миколаєві мають забити 153 свині, які перебувають в зоні ураження африканської чуми

Мешканців запевняють, що купувати свинину у відведених для торгівлі м'ясом місцях можна
Depo.Миколаїв
9 серпня 2016 09:47
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві мають забити 153 свині, які перебувають в зоні ураження африканської чуми
У Миколаєві мають забити 153 свині, які перебувають в зоні ураження африканської чуми

Африканська чума свиней не повинна проникнути в Миколаїв. Таке завдання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при міській раді. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Зазначається, що африканська чума свиней не становить небезпеки для людини, але в карантинній зоні діють свої правила життя. Як розповів начальник миколаївської міської ветлікарні Державної ветеринарної медицини Віктор Єськов, згідно з Інструкцією щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней в умовах карантину забороняється торгівля тваринами та продуктами тваринного походження на ринках та в не встановлених для цього місцях, проведення сільськогосподарських ярмарків та громадських заходів, пов'язаних зі скупченням людей і тварин.

"Простіше кажучи, в зоні карантину забороняється торгівля будь-яким м'ясом протягом 40 днів. Ще один важливий момент для портового міста. Пункт 7.6. Інструкції говорить, що вивезення з території епізоотичного осередка продуктів рослинництва заборонено", - йдеться в повідомленні.

Віктор Єськов підкреслив, що, якби в Тернівці та Матвіївці розташовувався м'ясний ринок, його б уже закрили, щоб виключити фактори передачі АЧС. Ці мікрорайони розташовані в зоні нагляду, в 20-кілометровій зоні від вогнища чуми - с. Баловне. Щоб розірвати епізоотичний ланцюг, комісія дала розпорядження всім власникам свиней, а їх в зоні спостереження зафіксували 153 голови, забити тварин, поки вони здорові.

Єськов повідомив, що в Миколаєві купувати свинину в місцях, відведених для торгівлі м'ясом, можна. На кожну здорову тварину перед забоєм ветеринари видають довідку про огляд, на ринках в ветлабораторіях обов'язково проводиться ветсанекспертиза туші. Щоб виключити потрапляння вірусу "африканки" в Миколаїв, всі міські служби діють за Інструкцією щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженою Міністерством аграрної політики та продовольства України від 5 березня 2014.

Нагадаємо, що у Миколаєві пікетували міськраду, що хоче відловити собак, які розносять чуму.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв