ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві лікарі врятували пару, хвору на ботулізм

Хвороба є смертельною і без сироватки її не подолати
Depo.Миколаїв
25 лютого 2016 14:13
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві лікарі врятували пару, хвору на ботулізм
У Миколаєві лікарі врятували пару, хвору на ботулізм

Ботулізм є потенційно смертельним, відносно рідкісним інфекційно-токсичним захворюванням, яке лікується в інфекційній лікарні. Хвороба розвивається дуже стрімко, а ботулотоксин (яд, який виробляють клостридії ботулізму) в 375 тисяч разів сильніший за отруту гримучої змії. Специфічним лікуванням ботулізму є термінове введення протиботулінічної сироватки, нейтралізуючої токсин. Але зараз в Україні необхідна сироватка тимчасово відсутня. Незважаючи на це, медикам обласної інфекційної лікарні вдалось врятувати життя двох миколаївців. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі обласного управління охорони здоров'я.

Рідкісну хворобу підхопило подружжя до 30 років, яких було виписано в задовільному стані. Родина з трьох осіб (старенька мати, її син та невістка) поступили до лікарні у важкому стані. Жінку похилого віку, не зважаючи на всі зусилля медиків, врятувати не вдалось, адже її стан був критичним на момент прибуття до лікувального закладу.

Близько трьох тижнів медики боролися за життя пацієнтів. "Головним лікарем обласної інфекційної лікарні Володимиром Бутом знайдено фінансовий і кадровий резерви для організації двох цілодобових сестринських постів і доплати персоналу. Адже хворі на ботулізм потребують особливого медичного догляду, підтримуючої терапії 24 години на добу: штучне годування через зонд при порушенні ковтання, підключення апарату штучного дихання", - зазначають медики.

За допомогою небайдужих людей та близьких родичів пацієнтів стало можливим придбання сироватки, введення якої допомогло в безпосередньому лікуванні хворих, що знаходились в тяжкому стані.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв