У Миколаєві хочуть знову перейменувати декомунізовану вулицю (ФОТО, ВІДЕО)

Гарячі дискусії точаться навколо вулиці Шнеєрсона, яка раніше мала назву Карла Лібкнехта

У Миколаєві хочуть знову перейменувати д…

Міська комісія з перейменування знову повернулася до вулиці Карла Лібкнехта. За декомунізацією її перейменували на честь ребе Шнеєрсона. Але жителі вулиці залишилися незадоволеними і тепер вимагають повернути їй історичну назву - Чернігівська. Засідання комісії виявилося гарячим. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Слід зазначити, що одразу після перейменування на сайті міськради з'явилася петиція про повернення історичної назви вулиці. Вона отримала 1011 голосів. Петицію передали на розгляд комісії з перейменування, засідання перетворилося на "поле бою" зі взаємними обвинуваченнями прихильників і супротивників Шнеєрсона.

У Миколаєві хочуть знову перейменувати декомуназовану вулицю

У Миколаєві хочуть знову перейменувати декомуназовану вулицю

Захисниця перейменування Марина Кисловська, директор школи "Ор Менахем" заявила, що чотири покоління родини Шнеєрсона жили в Миколаєві, прославилися на весь світ своїми благими справами, що свідчить визнання Менахем-Мендл Шнеєрсона багатьма країнами світу і ООН. За словами Кисловської, Шнеєрсон зробив колосальний внесок у життя нашого міста і допомагав його жителям в найважчі роки.

У Миколаєві хочуть знову перейменувати декомуназовану вулицю

Член асоціації письменників України Дарина Березіна представляла "сторону обвинувачення". За її словами, варіант Шнеєрсона взагалі не звучав на обговореннях, а городяни підтримали повернення історичної назви - Чернігівська. Березіна назвала Шнеєрсона лідером нацистського руху, який в своїх навчаннях виступав за перевагу однієї раси над усіма іншими. Противниця заявила про кулуарні домовленності та корупцію з перейменування. 

Віце-мер Євген Шевченко серйозно сприйняв звинувачення в бік міської влади в корупції і сказав, що якщо у Березиної є докази, нехай їх озвучить. Також він закликав її бути більш толерантною і акуратною в своїх висловлюваннях.

Примітним є той факт, що, за словами Кисловської, противники назви вулиці імені Шнеєрсона збирали підписи жителів під виглядом повернення їй історичної назви - Чернігівської, а насправді, не показуючи суть листа городянам, видали їх підписи як такі, що виступають проти назви Шнеєрсона.

Після години скандалу комісія прийняла рішення обговорити питання без громадськості і представників ЗМІ. Після півгодинного закритого засідання комісія вирішила, що оскільки питання серйозне і щоб не виникло міжнаціональної ворожнечі, питання винесуть на громадські слухання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme