ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві фігурант скандалу з "чорними трансплантологами" хоче "рулити" судмедекспертизою

Сергій Косицкий заявив, що ніякої "чорної трансплантології" не було, хоча правоохоронці затримали автомобіль з людськими органами
Depo.Миколаїв
22 березня 2016 16:52
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві фігурант скандалу з "чорними трансплантологами" хоче "рулити" судмедекспертизою
У Миколаєві фігурант скандалу з "чорними трансплантологами" хоче "рулити" судмедекспертизою

Колишній начальник Миколаївського обласного бюро судово-медичної експертизи (СМЕ) Сергій Косицкий, який за час своєї роботи фігурував у кількох гучних скандалах з "чорними трансплантологами", знову претендує на цю посаду, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Преступности.Нет".

Про це стало відомо в ході публічні обговорень кандидатів на цю посаду, які відбулися сьогодні. З'ясувалося, що документи на конкурс подали лише два кандидати - Косицкий і виконуюча обов'язки начальника бюро СМЕ Ольга Дерюгіна.

Керівник апарату облдержадміністрації Андрій Ничипорчук, який також є і головою конкурсної комісії, розповів про те, як буде відбуватися конкурс.

"Сьогодні ми заслухаємо кандидатів на заміщення вакансії начальника Миколаївського бюро СМЕ і попрацюємо в першому етапі. Перший етап складається з презентації кожного доповідача, під час якої він надасть своє бачення цієї установи по 15 хвилин", - повідомив він, додавши, що після презентації будуть задаватися питання від громадськості, експертів і всіх бажаючих кожному з кандидатів.

На цьому публічний захист кандидатів закінчується, а на наступний день комісія проведе робоче засідання в формі співбесіди з кожним з них.

Так, першою з презентацією виступила Ольга Дерюгіна, повідомивши про своє бачення розвитку бюро, вказавши на те, що необхідно вирішити питання з територією і передачею будівель, а також змінити статут.

Потім слово взяв Сергій Косицкий, який почав свій виступ з критики попереднього кандидата.

А після того, як комісія заслухала конкурсантів, начальниця управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації Маргарита Капуста задала питання Сергію Косицького:"Як ви знаєте з попередньої історії, що Сергій Єгорович мав деякі кримінальні справи, тому я також прошу відзначити, яка їх подальша доля, скасовані чи вони, чи має право цей претендент брати участь в такому конкурсі?".

Косицкий овідповів їй, що "ніякого кримінального провадження" на його адресу не було: " Ніякого. Жодна справа на моє ім'я в суд не надходила. На рівні Головного управління СБУ провели серйозне розслідування з приводу тієї історії про чорну трансплантологію. Я вважаю, що Миколаївське бюро з честю вийшли з цієї складної, досить заангажованою в досить непідготовленому для цього питання суспільстві. Я хочу сказати, що там, де дійсно були виявлені якісь проблемні питання по бюро СМЕ України, кримінальні виробництва досі відкриті. Головне управління СБУ розслідувало цю справу протягом трьох місяців, і єдина справа, що направили до суду, була адміністративного характеру на адресу одного з лікарів бюро судмедекспертизи"

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що з квітня минулого року начальником Миколаївського обласного бюро СМЕ є Ігор Гриценко. Його кандидатуру на цей пост відкрито лобіювала начальниця обласного управління охорони здоров'я Маргарита Капуста. Однак, вже в березні 2016- го вона звернулася до депутатів, з проханням його звільнити через те, що "він нічого не зробив". При цьому Капуста стала відкрито підтримувати Дерюгіну.

Що стосується Косицкого, то в лютому 2014 року в Миколаєві розгорівся скандал, пов'язаний з діяльністю "чорних трансплантологів". Оперативники Служби безпеки України затримали автомобіль з рефрижератором, в якому нелегально перевозилися людські органи. Однак згодом справа ця розпалася, і жоден з можливих підозрюваних так і не опинився на лаві підсудних. А Сергій Косицкий при цьому отримав адміністративне стягнення.

Тодішній губернатор Миколаївської області Микола Круглов та начальниця обласного управління охорони здоров'я Світлана Хотіна називали весь цей скандал з продажем органів чутками і міфами. Після чого в жовтні минулого року Миколаївська обласна рада більшістю голосів депутатів від Партії регіонів Косицкого знову обрали головою Миколаївського СМЕ.

А в серпні вже поточного року Косицкий в грубій формі виставив за двері жительку обласного центру Наталію Пономаренко, яка в кінці квітня поточного року втратила сина.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв