У Миколаєві долю собак, які "порвали" жінку, вирішуватиме спецкомісія

Наразі з місця жахливого інциденту відловили вісім дорослих собак, три цуценя та одному вдалося втекти
Depo.Миколаїв
10 травня 2016 15:24
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві долю собак, які "порвали" жінку, вирішуватиме спецкомісія
У Миколаєві долю собак, які "порвали" жінку, вирішуватиме спецкомісія

Собак, які напали на жінку в Корабельному районі, на вулиці Маячній відловили і помістили під карантин. Поліція проводити слідчі дії. Про це повідомляє Depo.Миколаїв із посиланням на інтернет-видання "Мой город".

В коментарі заступник директора "Центру захисту тварин" Наталія Данилюк розповіла, що вісім дорослих собак і  три цуценя відловили, далі за справу береться поліція, яка проводитиме розслідування. Якщо буде виявлено, що агресивні собаки самі напали на жінку їх долю вирішить спеціальна комісія. 

"Офіційно про напад нам повідомили в п'ятницю ввечері. З Департаменту ЖКГ подзвонили і сказали, що ось такий випадок, потрібно терміново виїжджати і відловлювати собак. У суботу бригада наших ловців була на місці, вони відловили практично всіх собак на території військової частини. 9 числа доловили собак, що залишилися, одна собака пішла, ні в перший ні вдруге її не знайшли", - сказала Данилюк.

Зараз собаки знаходяться на території Центру захисту тварин на 15-денному карантині, щоб ветеринари були впевнені, що вони не хворі на сказ, а далі слідство буде з'ясовувати де, як, чому напали. 

З відловленими собаками можуть поступити декількома шляхами. Як зазначила Данилюк, законом України передбачена гуманна евтаназія, якщо тварина становить небезпеку для людини. Також є варіант дресирування кінологами, після чого собак віддадуть бажаючому для охорони чогось.

"Я не можу сказати чи будуть вони приспані, будуть вони випущені, буде ними займатися кінолог, тому що це будуть вирішувати компетентні люди, кінологи, можливо якась комісія, поліція", - підкреслила зоозахисниця.

Раніше в Корабельному відділі поліції повідомили, що це вже третій серйозний випадок нападу бездомних собак на людей біля військової частини, але в Центрі захисту тварин про це не знають.

"Зверталися до адміністрації Корабельного району, осільки їм потрапляють заявки на стерилізацію, де велике скупчення тварин, де агресивні тварини. Вони передають ці заявки до Департаменту ЖКГ, відділ екології їх обробляє, і у вигляді графіка вони передають на Центр захисту тварин. З цієї адреси заявок не було. Буквально недавно я дізналася, що чотири роки тому тут було виявлено труп чоловіка, який також був покусаний собаками", - зазначила вона.

Як би там не було, жителі району одноголосно просять захисту від агресивних тварин, або вони розберуться з ними своїми методами. "Однозначно їх потрібно з цієї території прибрати, це єдина думка людей. Бо якщо не заберемо ми, з ними впораються люди, які проти тварин. Це дійсно прецедент, це дійсно страшно і небезпечно, коли такі ситуації, але тут поліція повинна розібратися чому собаки напали, чи були вони ініціаторами нападу", - додала Данилюк.

Нагадаємо, що 6 травня зграя собак напала на 54-річну жінку, яка збирала зранку дрова. Тварини розірвали руку, яку довелося ампутувати. Стан жінки вдалося стабілізувати, хоч у лікарів не було надії, що вона виживе.

Правоохоронці розпочали перевірку дій посадових осіб міського житлово-комунального підприємства. Слід додати, що на думку очільника департаменту ЖКГ Андрія Палька, тварин хтось спеціально "натаскує" на агресію.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв