У Миколаєві дитину не пускали до вбиральні через відмову платити шкільні побори

Тіньовий ринок шкільних поборів в Миколаєві складає близько 23 мільйонів гривень

У Миколаєві дитину не пускали до вбираль…

Тіньовий ринок шкільних поборів в Миколаєві складає близько 23 мільйонів гривень. Про це заявив під час презентації результатів дослідження "Фінансові збори в школах Миколаєва" керівник консалтингового агентства F5 - "Говорить Миколаїв!" Олександр Ухмановский, передає Depo.Миколаїв з посиланням на Центр журналістських розслідувань

Він повідомив, що в ході дослідження було вивчено думку і досвід миколаївців з практики небюджетного фінансування діяльності шкіл міста за рахунок зборів коштів у батьків. В результаті невеликого дослідження були визначені основні статті зборів, обсяги зібраних коштів, було вивчено, чи використовуються різні методи тиску на батьків

"Якщо раніше це почалося так, як нестача дійсна фінансування, то потім це явище стало нормою, і суми зборів і цілі почали сильно розширюватися. Явище набрало великий масштаб. Фактично платне навчання придбало легалізацію", - розповів Ухмановскій.

Дослідження проводилося протягом червня, всього було опитано 435 респондентів, похибка вибірки склала 4,7%. 92,2% батьків відповіли, що платежі здійснюють, 7,8% батьків не платять коштів до фондів класу і школи. Основна причина того, що батьки не платять - 5.7% респондентів відповіли, що у них не вимагають платежів. Немає можливості платити у 1,5 відсотка городян, 0,7% батьків принципово не платять.

Ухмановский також розповів, що необхідність платежів озвучує, в основному, батьківський комітет. Від 17 до 19% опитаних вважають, що на них чинився тиск. В основному це заниження оцінок і тиск на дитину.

"Був одиничний випадок, дитині не давали сходити в туалет, тому що дитина не платить. Цькування дитини однокласниками - це, хоч і 1%, але таке використовують.

Це показова сцена для всіх інших", - говорить Ухмановский.
За даними опитування, 80% батьків вважають, що контролюють витрати, що йдуть в фонд класу, 100% батьків платять готівкою до фондів.

"Весь цей ринок - це чорний нал", - заявив Ухмановский.

Середні суми платежів на рік на одного учня, виходячи з результатів дослідження, склали: фонд класу - 330 гривень, фонд школи - 318 гривень, 166 гривень в рік - подарунки вчителям: "Ми підрахували, обьем ринку склав 7, 7 мільйонів на рік, 6,6 мільйона - фонд класу, всього - 23 мільйони на рік обсяг платежів на потреби школи від батьків миколаївських учнів", - розповів Ухмановский.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme