ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві депутати хотіли від програми "Молодь" більшої конкретики

Незважаючи на суперечки з приводу програми, "гуманітарна" комісія погодила її
Depo.Миколаїв
22 березня 2016 19:52
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві депутати хотіли від програми "Молодь" більшої конкретики
У Миколаєві депутати хотіли від програми "Молодь" більшої конкретики

Депутати комісії з охорони здоров'я, соцзахисту, освіти, молоді, спорту все ж таки підтримали своїми голосами програму "Молодь" на 2016-2018 роки для винесення її на сесію Миколаївської міськради. Проте Лариса Веселовська від Опоблоку знову не проголосувала та наполягала на внесенні змін до проекту. Про це сьогодні, 22 березня, йшлося на "гуманітарній" комісії міськради, передає Depo.Миколаїв.

Депутат наполягала, що програма "Молодь" написана із порушенням рішення виконкому та законодавства. Веселовська зазначила, що у ній немає конкретики - прописано тільки три заходи. "Все інше у вас прописано "сприяти". Немає конкретики", - сказала депутат.

Крім того вона запропонувала винести "окремим рядком" проведення конкурсу для громадських організацій, а він передбачає і софінансування: "Коли проводиться конкурс, повинно бути 25-відсоткове софінансування. І це софінансування відповідно до Закону України повино бути винесено у програму. У вас немає конкурсу - подивіться програму. Ви не винесли ніде софінансування. 25%, невідомо, де вони гуляють", - зверталася Веселовська до начальника управління молоді Олега Соколика.

Зрештою депутат хотіла, щоб комісія рекомендувала прописати у програмі проведення конкурсу, софінансування та конкертизувати заходи. Проект програми ж вона назвала "безликим". "Занадто багато вивчала законодавство. Я вам можу озвучити всі закони, по яким програма повина бути складена саме так", - похизувалася Веселовська.

Начальник управління молоді Олег Соколик "відбився". За його словами, програму вже узгодила бюджетна комісія. Відсутність конкретики Соколик пояснив тим, що залучають молодь, а не можуть нав'язати проведення якихось заходів: "Наше завдання не стати центром, який проводить безкінечну кількість заходів. А наше головне завдання, управління, - це координація дій молоді, молодіжних громадських організацій. Інакше я важко собі являю, навіщо ми функціонуємо, якщо ми самі собі організовуємо замкнене коло. Нам важливо залучати людей і якісні заходи, які ці люди проводять".

Тоді ж Веселовська запропонувала виносити до програму не проведення конкурсу, а підтримку молодіжних проектів. Дмитро Січко від "Самопомічі" побачив раціональне зерно у словах депутата, проте зазначив, що пропозиції сумбурні: "Як правильно оцінити управлінню обсяги софінансування: оцінити кількіть годино-людей роботи? Чи особисті якості? Це дуже важко. Ми навпаки ускладнимо цю програму".

Нашекраївець Олег Грипас також додав, що пропозиції його колеги можуть взагалі зруйнувати програму. Зрештою депутати спочатку хотіли голосувати двічі: за програму в цілому без змін і з правками Веселовської. Але комісія заплуталась і вирішила голосувати тільки раз, оскільки програма вже пройшла бюджетну комісію. Таким чином "гуманітарна" комісія також узгодила програму "Молодь", а пропозиції Веселовської внесли до протоколу.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв