У Миколаєві через чуму свиней присиплятимуть бродячих котів та собак

"Африканска" дібралась до міста і загрожує розповсюдженням на території обласного центру

У Миколаєві через чуму свиней присипляти…

Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней й в Україні, й у Миколаївської області залишається складною та напруженою, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Зареєстровано нові випадки африканської чуми свиней: у Чернігівській області (с. Хибалівка Куликівського району), у Хмельницькій області (с. Гірчична Дунаєвецького району), у Сумській області (с. Могриця Сумського району), у Чернівецькій області (с. Довжок Новоселицького району у фермерському господарстві "Дружба народів"), 28.06.2016 у Миколаївській області (с. Кримка Первомайського району в ПСП ім. Партизанської Іскри), 05.07.2016 у Черкаській області (с. Лісове Тальнівського району ФГ "Джерело-Г"), 26.07.2016 в Одеській області (смт. Саврань Савранського району), 28.07.2016 у Миколаївській області (м. Нова Одеса Новоодеського району), 31.07.2016 у Одеській області (с. Шляхове Балтського району та с. Осички Савранського району), 02.08.2016 у Чернігівській області (с. Бакаївка Ічнянського району), у Миколаївській області: 02.08.2016 с. Баловне Новоодеського району, 03.08.2016р. (с. Димівське Новоодеського району), 08.08.2016 с. Мішково-Погорілове Жовтневого району.

Згідно із п. 2 протоколу ДНПК при облдержадміністрації №7 від 09.08.2016 року м. Миколаїв визнано зоною нагляду. У зв’язку з цим, в місті проводиться облік усього поголів’я свиней у господарствах усіх форм власності та диких свиней з наступним посиленим спостереженням за ними. Заборонено, до стабілізації епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней, торгівлю живими свинями в м. Миколаєві.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Миколаївській міській раді звертається до громадян міста з проханням забивати всіх свиней, які утримуються в їх особистих господарствах з метою недопущення розповсюдження збудника африканської чуми свиней.

Буде перекопано грунтові дороги зі сторони кладовища між Матвіївкою та с. Баловне, а також в напрямку с. Мішково-Погорілове.

Проводиться обстеження звалищ (несанкціонованих) з метою виявлення трупів свиней. У разі виявлення загиблих тварин необхідно негайно інформувати управління Держпродспоживслужби в м. Миколаєві.

Транспортні засоби та обладнання, які використовуються для транспортування свиней, інших сільськогосподарських тварин або матеріалів, які можуть бути контаміновані (наприклад: туші, корми, гній тощо), повинні проходити очистку, дезінфекцію та за необхідності дезінсекцію та обробку якнайшвидше після контамінації.

Проводиться знищення бродячих котів і собак гуманними методами на території міста згідно із п. 7.12 Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

Нагадаємо, що на Миколаївщині дикі пси зжерли трупи хворих на чуму поросят і стали переносниками інфекції. У зв'язку з цим миколаївські зоозахисники заявили, що влада хоче "зачистити" два райони від безпритульних тварин під виглядом боротьби з "африканкою".

Ніякі інші домашні тварини не можуть завозитись у зону нагляду або вивозитися з неї протягом перших семи днів після створення зони без дозволу управління Держпродспоживслужби в м. Миколаєві.

Свиней не можна вивозити з господарств, у яких вони утримуються, протягом як мінімум 30 днів після завершення попередньої очистки, дезінфекції та за необхідності дезінсекції інфікованих господарств.

Усі особи, що потрапляють на територію зони нагляду або залишають її, повинні дотримуватись відповідних гігієнічних заходів, необхідних для зниження ризику розповсюдження вірусу АЧС.

Проводяться інші заходи, передбачені Інструкцією щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

Африканська чума свиней наносить значних матеріальних збитків економіці держави, які складаються з прямих втрат від проведення радикальних заходів по ліквідації захворювання та від введення подальших обмежень на внутрішньодержавну та міжнародну торгівлю. З огляду на те, що Миколаїв є великим транзитним та портовим містом, питання запобігання виникненню та можливого розповсюдження даного захворювання постає особливо гостро.

Для довідки: африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – висококонтагіозна вірусна хвороба, яка характеризується блискавичністю і високою летальністю, збудник стійкий до факторів зовнішнього середовища. До африканської чуми сприйнятливі домашні й дикі свині незалежно від віку і породи. Свині заражаються головним чином при поїданні кормів, контамінованих вірусом. Зараження можливе також респіраторним шляхом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme