У Миколаєві "бюджетна" комісія не захотіла давати добро на прибирання доріг

Депутати "відфутболили" рішення до іншої комісії

У Миколаєві "бюджетна" комісія не захоті…

Вчора, 24 лютого, планово-бюджетна комісія міськради не погодилася на прибирання міських доріг механічним способом. Більшість депутатів утрималися від голосування та відклали питання до отримання рішення комісії по ЖКГ. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Миколаївці вже скаржаться, що після посипання доріг в ожеледицю залишилося багато піску. Віце-мер Валентин Гайдаржи звернувся до депутатів з проханням дати добро на механізоване прибирання доріг. Це 3 млн грн або 20% від обсягів договору за 2015 рік на проведення прибирання в першому кварталі 2016 року. Гайдаржи відразу попередив, що кошти, передбачені на ручне прибирання, не можна перекинути на механізоване. Такі умови договору з підрядною організацією. Віце-мер також запевнив, що на першому етапі, поки депутати розбираються в тонкощах санітарного утримання міста, буде достатньо і 10 відсотків, тобто 1,5 млн грн.

Нашекраївці Сергій Кантор і В'ячеслав Карцев підтримали таку пропозицію. Але опоблоківці були проти: "Мені здається, що з цими машинами настільки ручне управління. Щоб прибирання була ефективною, потрібно і попереду камеру, і ззаду. Я вважаю, що якість прибирання викликає, м'яко кажучи, питання. Люди не можуть зрозуміти, чому місто такі колосальні гроші витрачає, а сміття на дорогах не зникає. Ми не маємо права сьогодні погоджуватися і ці гроші нерозважливо віддавати. Профільна комісія повинна розібратися, дати висновок", - сказав Павло Зоткін.

Про тиск на комісію заявила ще одна представниця "Опоблоку" Світлана Ласурія: "Складається таке враження, що просто все: голови адміністрацій, колеги-депутати - тиснуть на комісію. Є профільна комісія, нехай рішення приймає вона. Місто в бруді. Працюють ці машини або не працюють - незрозуміло".

Як розповів глава адміністрації Центрального району Ігор Волков, в цьому районі було тільки 3 прибирання, тепер його зупинили: "Вони що безкоштовно працюватимуть? Хто потім буде з ними розраховуватися?".

На захист знову вступився Сергій Кантор: "Якщо вам хочеться розібратися, хто там злодій, депутатський запит в прокуратуру, перевіряйте. Але місто - організм, а організм повинен очищатися. Інакше перитоніт буде!" - волав до здорового глузду депутат Сергій Кантор.

В'ячеслав Апанасенко ("Самопоміч") також вступився за необхідність механічного прибирання вулиць: "Якщо в медицині є корупція, ми ж не зупиняємо роботу лікарень, якщо в харчуванні школярів є корупція і їх погано годують, ми ж не зупиняємо столові, влаштовуємо на місяць, два, три перевірку, а діти при цьому голодують, - проводив аналогії".

За словами Гайдаржи, гарантій, що на комісія із ЖКХ проголосує, немає: "Спочатку прийняли рішення фінансувати всі, крім механізованого прибирання доріг, потім прийняли рішення віддати на розгляд профільної комісії, профільна комісія не включає по вашій рекомендації до порядку денного, а бере на вивчення. Де гарантія, що на наступному засіданні профільна комісія вивчить і дасть згоду планово-бюджетної комісії на фінансування?". 

Дебати закінчилися, а Миколаїв знову залишився без прибраних доріг.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme