У Миколаєві "Брячина" незаконно "окупувала" заповідну територію

Фестиваль вуличної їжі встановив паркан посеред пам'ятки природного садово паркового мистецтва міського значення
Depo.Миколаїв
30 серпня 2016 11:12
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві "Брячина" незаконно "окупувала" заповідну територію
У Миколаєві "Брячина" незаконно "окупувала" заповідну територію

У Миколаєві вже більше року постійно проводять фестиваль вуличної їжі "Брячина". Він декілька разів змінював своє місце дислокації та в решті-решт організатори перенесли фестиваль до парку "Перемога". Підприємці вирішили одразу визначити "свою  територію" та встановили величезний паркан (вхід на фестиваль платний), але по документам розташування фестивалю в цьому місці незаконне. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав Андрій Єрмолаєв, передає Depo.Миколаїв.

Брячина стоїть на комунальній землі, але жодних дозволів на розміщення не отримувала: " Судячи з кадастровій карті "Брячіна" стоїть на землях комунальної власності, тобто на міській землі. Але ось біда, в міськраді ні хто не знає хто давав дозвіл (оренда/сервітут) і на підставі яких документів міська земля обгороджена парканом".

У Миколаєві "Брячина" незаконно "окупувала" заповідну територію - фото 1

Виявилось, що міська рада не зрозуміло яким чином дала добро на виготовлення документів і має намір здати в оренду територію природного заповідника: "Почавши копати в цьому напрямку з'ясувалося, що приблизно рік тому, 18 червня 2015 року, якомусь ТОВ міськрада минулого скликання видала дозвіл на виготовлення проекту землеустрою. Так ось, за рахунок земель "пам'ятки природного садово паркового мистецтва міського значення парку "Перемога"- территории природно заповідного, іншого природоохорони значення та історико- культурного призначення" цьому ТОВ планується виділити 6695 кв.м. міської землі. Олександр Сенкевич, такими темпами парку "Перемога" у нас скоро не буде".

У Миколаєві "Брячина" незаконно "окупувала" заповідну територію - фото 2

Поки що по даному питанню рішення не винесено, а паркан вже стоїть і бізнес на фестивалі процвітає: "І ось не дочекавшись поки міськрада затвердить проект землеустрою (що я сподіваюся тепер не відбудеться) і передасть цю землю в оренду, дане ТОВ вже поставило паркан і розпоряджається цією землею як своєю власною, в тому числі і здає її в оренду/користування "Брячині". Вважаю, що відповідні міські служби повинні негайно прибрати паркан і звільнити міську землю".

Єрмалаєв додав, що в даному випадку використали стандартну схему "вибивання" землі: "Для отримання землі в оренду хотіли використовувати стандартну схему, купується сарай на 200 кв.м. і під його обслуговування запитується у міста 6695 кв.м. землі. Справедливості заради, варто відмітити, що зараз міськрада намагається виправити ситуацію і внести зміну в рішення сесії зобов'язавши провести державну експертизу документації. Хоча, з огляду на що земля в оренду ще не передана, цей пункт рішення сесії можна просто скасувати. Про де ж ви опозиційні депутати з проектом рішення сесії".

У Миколаєві "Брячина" незаконно "окупувала" заповідну територію - фото 3

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв