ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Троє миколаївських бійців стали Народними героями України

З портретами героїв випустять марки
Depo.Миколаїв
10 травня 2016 09:58
ФОТО: depo.ua
Троє миколаївських бійців стали Народними героями України
Троє миколаївських бійців стали Народними героями України

До Дня пам'яті і примирення і 9 травня відбулося нагородження Народних героїв України. Це 13 бійців, три лікаря, п'ять волонтерів, журналіст і капелан. Серед них - і троє миколаївців. Про це повідомляє Depo.Миколаїв із посиланням на Цензор.Нет.

Недержавний орден "Народний герой України" отримали миколаївські бійці. Це повний кавалер ордена "За мужність", 26-річний десантник 79 окремої аеромобільної бригади Павло Чайка. Serg Marco у Фейсбуці так про нього розповідає: "Ну що можна сказати про цього балакуна? Паша Чайка - це чесний роботяга війни, якщо йому сказати що через годину рота піде обмотувати волосінням яйця дияволу, то Паша відпустить пару жартів і піде екіпіруватися. Він не з тих, хто відмовиться йти в бій. І командири знаючи це, не боялися посилати його в бій, знаючи що він не злякається, що він виконає поставлене завдання. Як сказав на нагородженні Семен (Колейник - ред.), заслуга командира багато в чому лежить на поті і крові нижчого командного складу і самих солдатів. Таких як Павло".

Ще одним героєм став також боєць 79-ки - Семен "Браво" Колейник, заступник командира червні-липні 2014 року, який командував обороною висоти біля селища Маринівка та вивів з оточення 75 десантників. Про нього також згадують: "Сусідню висоту тримав в то спекотне літо 2014 року Семен Колейнік, з позивним "Браво". Цю висоту рівняли росіяни бувало цілу добу, але не змогли знищити десантників. Завдяки тому що "ворота" в кишку до Ізварине вистояли, українське угруповання потім змогло вийти з оточення. Вистояло воно в тому числі завдяки Семену Колейніку, який виходив з однойменної висоти пішки зі своїм замполітом, після важкої контузії, з залитими кров'ю вухами, тягнучи з собою зрешечений осколками автомат. Це одна з ключових постатей літа 2014 року".

Крім того, нагороду отримав Сергій Кузовков - боєць 73 Очаківського морського центру спецпризначення. "Сергій Кузовков - без сумніву легенда 73 МЦ. На жаль не можу про його досягнення писати, тут такий випадок що писати про таких як він, можна тільки після війни. Але там писати треба дуже багато", - зазначає Serg Marco/

Крім миколаївців Народними героями стали: бійці Іван Зуєв, 3 окремий полк спецпризначення; Антон Янцевіч, 3 окремий полк спецпризначення; Вадим Боднар, 30 бригада; Руслан Радіо, 30 бригада; Олександр Чапкіна, 93 бригада; Микола Силін, 13 батальйон 95 бригади; Сергій Назаренко, 13 батальйон 95 бригади; Олександр Боднарюк (посмертно), 80 бригада; Сергій Кузовков, 73 центр; Андріана Сусак, "Айдар"; Тарас Брус (посмертно), "Дніпро-1". Лікарі: Олександр Зеленюк, 25 бригада; Ярослав Левченко, 25 бригада; Вадим Свириденко, 128 бригада. Волонтери: Ольга Башей, "Кроха"; Валентина Олефіренко, "Мем баша"; Олена Куліш і Володимир Альохін (посмертно); Степан Чубенко (посмертно). Журналісти: Сніжана Потапчук, ПершійUA, а також капелан: Тарас Коцюба. З портретами героїв випустять марки.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв