Суд визнав миколаївського патрульного невинним у ДТП

На перехресті в "Пріус" копів влетів "Опель", який їхав на "червоний"
Depo.Миколаїв
13 жовтня 2016 09:16
ФОТО: depo.ua
Суд визнав миколаївського патрульного невинним у ДТП
Суд визнав миколаївського патрульного невинним у ДТП

У суді доведели невинуватість патрульного, який став учасником ДТП. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі Центрального райсуду.

18 квітня на регульованому перехресті вул. 2-ї Екіпажної (Володарського) та вул. 3-ї Воєнної (Сиваської дивізії) у Миколаєві сталося ДТП за участі патрульного автомобіля "Тойота Пріус" та "Опель Кадет". Автомобіль поліції повертав ліворуч у напрямку заїзду до Миколаївської обласної психіатричної лікарні № 2, коли в нього врізався автомобіль "Опель", що рухався в зустрічному напрямку. Внаслідок ДТП автомобілі отримали механічні ушкодження.

За цим фактом відносно заступника командира роти батальйону Управління патрульної поліції у Миколаєві, який перебував за кермом патрульного автомобіля, складено адміністративний протокол за ст. 124 КУпАП. У судовому засіданні під головуванням судді Івана Дірка поліцейський пояснив, що під час несення служби рухався в "Тойоті Пріус" з увімкненим проблисковим маячком по вул. 2-й Екіпажній в напрямку вул. 5-а Військова до обласної психіатричної лікарні № 2 за висновком медичного огляду громадянина для складання адміністративних матеріалів.

На регульованому перехресті з вул. 3-я Воєнна увімкнув лівий покажчик повороту, дочекався дозволяючого сигналу світлофору, та після того, як у смугах зустрічного руху автомобілі зупинились на червоний сигнал світлофору, почав поворот ліворуч у напрямку заїзду до лікарні.

В цей час в патрульний автомобіль врізався "Опель Кадет", що рухався на "червоний" по смузі зустрічного руху. Пояснення співробітника поліції підтвердила патрульна, що перебувала в момент зіткнення на передньому пасажирському сидінні службового авто.

Відповідно до пояснень ще двох свідків, інструктора з водіння та його учня, які в момент ДТП рухались в зустрічному напрямку та зупинились на червоний сигнал світлофора, патрульний автомобіль, який стояв у смузі зустрічного руху, почав повертати ліворуч у напрямку в'їзду до лікарні, коли в нього врізався "Опель Кадет", який проїхав на "червоний".

Водій автомобіля "Опель" та свідок громадянин К. надали пояснення, що "Опель"рухався на "зелений". Проте водій не зміг навіть вказати швидкість руху, а пояснення громадянина К. взагалі містяться в одному абзаці.

За наслідками вказаних свідчень співробітниками патрульної поліції, які прибули на місце було складено адміністративний протокол, відповідно до якого провина за скоєння ДТП покладалась виключно на поліцейського. Пояснення свідків, зокрема досвідченого водія, який є інструктором з водіння щодо того, що на "червоний", проїхав саме кермувальник автомобіля "Опель" до уваги взяті не були.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення сторін суддя Іван Дірко дійшов висновку, що співробітник поліції здійснював маневр на "зелений", а отже в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення. З огляду на це суд постановив закрити провадження у справі.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв