Суд відправив під арешт миколаївського поліцейського-хабарника та його подільника

Обидва можуть вийти під заставу: правоохоронець - 107 тис. грн, а чоловік, що дав йому хабар, - 80 тис.
Depo.Миколаїв
7 жовтня 2016 14:07
ФОТО: depo.ua
Суд відправив під арешт миколаївського поліцейського-хабарника та його подільника
Суд відправив під арешт миколаївського поліцейського-хабарника та його подільника

Вчора, 6 жовтня, у Центральному райсуді Миколаєва Катерина Лагода розглянула клопотання про обрання запобіжного заходу - тримання під вартою - начальнику Миколаївського відділення Очаківського відділу поліції та громадянина, які підозрюються в отриманні та даванні хабара. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі суду.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, до правоохоронця звернувся його знайомий громадянин К. та запропонував хабар за неперешкоджання злочинні діяльності групи осіб, які підозрюються у вчиненні крадіжок дизельного палива з локомотивів депо "Миколаїв" регіональної філії "Одеська залізниця". Розмір запропонованої неправомірної вигоди становив 3 грн за 1 літр реалізованого пального, на що поліцейський погодився. На думку слідства, протиправна діяльність з прикриття правоохоронцем дій злочинної групи носила систематичний характер, за весь період останній отримав 45 400 грн.

4 жовтня  громадянин К. передав правоохоронцю 8 200 грн хабара, після чого їх затримали в порядку ст.208 КПК України. У судовому засідання прокурор підтримала обидва клопотання, посилаючись на те, що підозрювані можуть переховуватись від органів досудового слідства та суду, здійснювати незаконний вплив на свідків, заявника та працівників поліції, вчиняти інші кримінальні правопорушення.

Захисники правоохоронця заперечували проти задоволення клопотання наголошуючи на необґрунтованості підозри та просили обрати підозрюваному запобіжний захід - домашній арешт. Зокрема вони вказували на те, що останній має добрі характеристики, нагороджений відзнаками за належну службу в органах внутрішніх справ України, є єдиним годувальником сім'ї, має на утриманні двох малолітніх дітей. Крім цього пояснили, що підозрюваний тривалий час хворіє.

Прокурор наполягала, що підозра є обґрунтованою і підтверджується доказами в матеріалах кримінального провадження, які були надані суду. При розгляді клопотання про обрання міри запобіжного заходу відносно громадянина К., захисник також заперечував проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що його підзахисний має двох неповнолітніх дітей, раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувався.

Окрім цього захисник вказував, що підозра необґрунтована. На що прокурор заперечувала, вказуючи на наявні матеріалах кримінального провадження докази.
Все ж таки слідчий суддя Катерина Лагода обрала запобіжний захід тримання під вартою до 2 грудня. Підозрювані у хабарництві можуть вийти під заставу: поліцейський - 80 мінімальних заробітних плат (107 760 грн), громадянин К. - 60 мінімальних заробітних плат (80 820 грн).

Нагадаємо, що на хабарі "погорів" очільник поліції Миколаївського району. За своє "кришування" розкрадання палива очільник відділу поліції Олександр Спиридонов брав по 50 тис. грн щомісяця.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв