ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Ще один з офіцерів отримав десять днів "на губі" за безлад на Широколанівському полігоні

Винним в адмінправопорушенні визнали заступника начальника тилу
Depo.Миколаїв
12 квітня 2016 13:10
ФОТО: depo.ua
Ще один з офіцерів отримав десять днів "на губі" за безлад на Широколанівському полігоні
Ще один з офіцерів отримав десять днів "на губі" за безлад на Широколанівському полігоні

Апеляційний суд оголосив рішення щодо апеляції захисника Камінського В.І. на постанову, якою Ігоря Чернієнка визнано винним у вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ст.172-15 КУпАП, з покаранням гауптвахта строком на десять діб. Сьогодні, 12 квітня, судом оголошено повний текст постанови. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі апеляційного суду.

Постановою суду першої інстанції визнано, що полковник Чернієнко проходить військову службу у військовій частині на посаді заступника начальника тилу оперативного командування військової частини. 27 січня начальником Генерального штабу видано розпорядження щодо здійснення переміщення особового складу, озброєння та техніки військової частини на територію 235 центру міжвидової підготовки підрозділів (полігон "Широкий Лан"). 6 лютого особовий склад прибув на місце розташування польового табору та до 8 лютого не здійснювалось харчування особового складу, забезпечення питною водою, наметами і ліжками.

При цьому, полковником Чернієнком, всупереч вимогам Статуту внутрішньої служби і Дисциплінарного статуту Збройних Сил України та своїх функціональних обов'язків, не організовано свою роботу та роботу керівників підрозділів на Широколанівському полігоні. 

В результаті, 46 військовослужбовців 8 лютого демонстративно залишили розташування польового табору та вирушили до м. Миколаєва з метою звернутися до військової прокуратури Миколаївського гарнізону та засобів масової інформації для захисту своїх прав.

Захисник просив постанову суду першої інстанції скасувати, а полковник в апеляційній інстанції наполягав на тому, що за розгортання польових таборів, харчування, лазню та інше відповідають безпосередні командири і згідно військового статуту наказ мав бути законним та реальним для виконання. Вказував, що для нього цей наказ був нереальним, оскільки, на час переміщення особового складу, він вже знаходився на полігоні.

Однак, заслухавши пояснення Чернієнка та його захисника на підтримку апеляційної скарги, думку прокурора про залишення оскаржуваної постанови без зміни, дослідивши матеріали справи, суддя Апеляційного суду Ірина Значок, визнала апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню.

Винуватість Чернієнка за ст.172-15 КУпАП підтверджена сукупністю наданих суду та досліджених ним доказів, а дії його, як військової службової особи, належно кваліфіковані, як недбале ставлення до військової служби. Апеляційну скаргу захисника залишено без задоволення, а постанову Миколаївського районного суду Миколаївської області від 9 березня 2016 року про притягнення Чернієнка до відповідальності за ч.1 ст.172-15 КУпАП - без зміни. Постанова Апеляційного суду Миколаївської області є остаточною та оскарженню не підлягає. 

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв