Шанси у мене втекти були, - Романчук розповів, що двічі залишався один у машині

Правоохоронці двічі залишали головного фігуранта гучного корупційного скандалу у Миколаєві наодинці
Depo.Миколаїв
8 червня 2016 15:09
ФОТО: depo.ua
Шанси у мене втекти були, - Романчук розповів, що двічі залишався один у машині
Шанси у мене втекти були, - Романчук розповів, що двічі залишався один у машині

Сьогодні в Одесі обирають міру запобіжного заходу головному фігуранту комупційного скандалу на Миколаївщині Миколі Романчуку. Попри беззаперечні докази, Романчук не визнає своєї провити та просить у суду захисту, повідомляє Depo.Миколаїв.

В ході засідання чиновнику було надане слово. У своїй промові він заявив, що під час затримання та слідчих дій мав декілька можливостей втекти, але не зробив цього, бо хоче справедливого рошення та покарання для винних. 

Романчук розповів, що під час конвоювання та слідчих дій правоохоронці неодноразового залишали його самого у автомомбілі, тож він міг втекти, але вибрав співпрацю зі слідством: "Ви зупинялись, покидали машину, йшли на перекур. Я був один у машині, була ніч. Ви знали, що я знав, що Левченко, який взяв гроші, який працював сьогодні безпосередньо з нашим звинувачуваним, він втік. Шанси у мене втекти були, але я був разом з вами, я нікуди жодного разу не покинув авто. На всі запитання, які ви мені задавали, я відповідав. Всі питання, які потрібно було вирішувати, я вирішував". 

Вдруге заступник голови Миколаївської ОДА міг втекти вже в Одесі, адже конвой знов залишив головного підозрюваного без нагляду: "З'явився другий шанс - ми поїхали до Одеси. В Одесі ми працювали з багатьох питаннь, пов'язаних з оформленням тих завданья, які ви вирішували. Ви залишили мене одного в машині на півгодини в Одесі у лікарні вночі. І я мавможливість втекти. Мені говорили: "Чому ти не втік?". Але я був разом з вами.  Я від вас не йшов не тому, що мені погано чи не погано, я просто хотів бути разом з вами, щоб зруйнувати цю схему, що є на місцях, знайти винуватців і притягнути їх до відповідальності". 

Миколаївськиц "Тутанхамон", як вже встигли прозвати Романчука, запевняє, що не має жодного стосунку до справи та скаржиться на те, що позбувся всього, що заробляв протягом 40 років. 

"В мене забрали на сьогодні все, все майно, яке я заробляв 40 років. Я відпрацював 41 рік, я весь час працював. У мене зараз питають: "А чому у вас так багато коштів? Чому у вас так багато золота?". Це взагалі не питання. Є перелік зарплат, які я отримував останні 40 років, якщо їх скласти до купи - це дуже велика сума. Це ті кошти, які дають мені право говорити, що я їх заробив. Останній раз я був у відпусці в 1995 році, коли був начальником цеху. А потім я був у відпусці в 2006 році. Більше я у відпустку не ходив...За останні три роки я жодного дня не був у відпусці. Чому я це роблю? Тому що я розумію, що за мною стоять люди. Тому що я розумію, що кожна копійка, яка приходить до Миколаївської області - це інвестиція...", - заявив Романчук. 

Чиновник пояснює, що у випадку з хабарем за сприяння у розробці кар'єру, в чому його звинувачують) було так само: "Інших питань перед тим чоловіком (юажаючим розробляти кар'єр, - ред), який до мене звертався я не ставив. Але я говорив, що ми допоможемо вирішити питання з цими документами, допоможемо підготувати документи. Є сьогодні законодавча база, яка каже, що є адміністрація та обласна рада. Є яким чином посприяти в оформленні цих документів. У цій справі є документи, які оформлюю я, як перший заступник ОДА.  Є служба екологічна, є такий Анатолій Мац, який оформляв ці документи, щоб вони були комплектні".

За версією Романчука, в жодну з зустрічей з представником зацікавлених у розробці кар'єру людей, не йшла мова про фінансову "вдячність": "Взагалі жодного разу ніхто, ніколи не розмовляв на цю тему". 

Підозрюваний визнає, що даний скандал носить політичний підтекст та просив суд бути об'єктивним: "Я розумію, що це питання непросте, я розумію, що воно трохи є політичним, воно трохи  є юридичне. Воно непросте і прийняти рішення я просив би в рамках чинного законодавства". 

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв