Років за 800 зможемо подолати, - Сєнкевич про чергу на отримання квартир

Наразі у місті на квартирному обліку перебуває 6190 осіб
Depo.Миколаїв
12 серпня 2016 16:12
ФОТО: depo.ua
Років за 800 зможемо подолати, - Сєнкевич про чергу на отримання квартир
Років за 800 зможемо подолати, - Сєнкевич про чергу на отримання квартир

У Миколаєві є велика потреба у будівництві соціального житла. На квартиному обліку у місті в загальній черзі стоїть 6190 осіб. Про це йшла мова під час засідання виконкому сьогодні, 12 серпня, повідомляє Depo.Миколаїв.

За словами заступника начальника відділу обліку та розподілу житла Галини Власової, серед цих 6190 осіб у першочерговому списку - 2238, позачерговому - 408. Є ще соціальний облік. У загальній черзі там перебуває 247 осіб, першій - 71, позачергово - 36. 

Власова розповіла схему, за якою можна стати в чергу на квартирний облік. Якщо немає пільг, необхідно три роки реєстрації у Миколаєві ("прописка" - ред.), а також потреба - до 7 кв. м. на одну особу. Рішення про постановку на облік виносить виконком, а створює списки квартирний відділ після розгляду комісії, до якої входять члени громадських організації, депутати - всього одинадцять осіб разом з головою комісії Валентином Гайдаржи. 

За словами мера, у місті житло з'являється трьома шляхами: будівництво нових будинків, отримання у спадок від людей, у яких немає спадкоємців, або через суд. "Років за 800 зможемо подолати таку чергу", - сказав мер.

Сєнкевич заявив, що має намір інціювати будівництво соціального житла, наприклад як у Польщі. Такі квартири люди зможуть винаймати, але не матимуть права оформити їх у власність. За оренду у соціальному житлі можна буде сплачувати в рази більше: наприклад, 300-500 грн замість 1,5-2 тисяч гривень, плюс комунальні послуги.

За завданням мера це питання вивчає віце-мер Валентин Гайдаржи. Мер вважає, що поступово з бюджету можна виділяти кошти на будівництво такого житла, які можна побудувати за три-п'ять років. Власова зазначила, що соціальне житло вже будується на вул. Айвазовського.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв