Ректор миколаївської "могилянки" пропонує фінансувати "морехідку" приватникам

Леонід Клименко впевнений, що навчати курсантів морехідної школи лише за рахунок міського бюджету було б не зовсім правильно

Ректор миколаївської "могилянки" пропону…

Миколаївська морехідна школа продовжить навчання студентів лише у разі фінансування закладу з міського бюджету. Таке твердження у п’ятницю, 8 липня оприлюднив у соціальній мережі народний депутат України Тарас Кремінь, повідомляє Depo.Миколаїв.

За словами нардепа, раніше відбулося декілька робочих зустрічей між міністром освіти Лілією Гриневич, керівництвом Київської державної академії водного транспорту імені П. Конашевича-Сагайдачного, структурним підрозділом якої є Миколаївська морехідна школа та представниками міської та обласної адміністрації. Головним питанням на цих зустрічах було обговорення подальшої долі Миколаївської морехідної школи.

У кінці травня курсанти Миколаївської морехідної школи заявили, що навчальний заклад знаходиться під загрозою закриття, згідно наказу Міністерства освіти України про ліквідацію Київської державної академії водного транспорту. Пізніше директор морехідної школи зазначив, що навчальний заклад продовжить підготовку курсантів, незважаючи на закриття Київської академії водного транспорту. З прийняттям закону "Про професійну освіту" Миколаївська морехідна школа може змінити свій формат, проте продовжить випуск кваліфікованих моряків.

Ректор Миколаївського національного університету імені П. Могили та експерт у питаннях освіти Леонід Клименко впевнений, що навчати курсантів морехідної школи лише за рахунок міського бюджету було б не зовсім правильно: "Об’єктивна реальність сьогодні полягає у тому, що Миколаїв не має власного пароплавства. Конкурентоспроможність торгівельного флоту Україна, якби прикро це не було, дуже низька. При цьому за державний рахунок, за гроші платників податків, морехідна школа виховує кваліфікованих спеціалістів, які потім їдуть працювати за кордон, при чому практично всі. Тобто, вихованці школи залишають Україну, ходять у рейси під прапорами Польщі, Греції, Румунії, Італії та інших країн, а платить за це місцева громада. Справедливо було б, якби морехідна школа окрім частки держзамовлення фінансувалася б ще й за рахунок коштів приватних компаній та підприємств, які потребують фахівців даного напрямку. І третю частину фінансування складала б контрактна основа: людина, яка хоче навчатися морехідній справі в Миколаєві, а не за кордоном, сама сплачувала б гроші за навчання. Така система дозволить розвантажити міський бюджет. Це, на мою думку, правильно і справедливо".

Зазначимо, Миколаївська морехідна школа є найстаршим навчальним закладом в місті. Заклад був заснований у 1789 році.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme