Проблеми, пов'язані із законом, повинні залишитися обласній владі, - Сєнкевич про "Облтеплоенерго"

Місто готове повернутися до питання про передачу підприємства на баланс міста після завершення опалювального сезону
Depo.Миколаїв
26 вересня 2016 15:11
ФОТО: depo.ua
Проблеми, пов
Проблеми, пов'язані із законом, повинні залишитися обласній владі, - Сєнкевич про "Облтеплоенерго"

Суперечки навколо передачі "Миколаївоблтеплоенерго" на баланс міста Олександр Сєнкевич вважає політичним фарсом. За його словами, Миколаїв буде готовий повернутися до питання прийняття його до комунальної власності пілся завершення опалювального сезону. Про це мер заявив в програмі "Добрий вечір" на "НІС-ТВ", повідомляє Depo.Миколаїв.

Нинішня ситуація на "Миколаївоблтеплоенерго" викликана поганою керівною політикою. За словами Сєнкевича, фактично, менеджемент "зливав" підприємство. На сьогодні змінили його керівника, стало більше конкретики. Проте це навряд чи зможе вплинути на ситуацію. 

Мер також зазначає, що місто турбується про підготовку до опалювального сезону ще з весни. Область, на балансі якої перебуває підприємство, пригадала про нього лише на порозі зими та намагається перекласти проблеми на міську владу. "Мене більше всього дратує і, чесно кажучи, не те, щоб бісить, а мені це незрозуміло. Коли призначають менеджемент в цій компанії, Сєнкевича не запрошують, його думку не запитують. А коли потрібно зрозуміти, "як нам зимувати", запрошують Сєнкевича на звіт", - сказав Сєнкевич.

За його словами, з поточним станом справ, пережити зиму буде важко, тому потрібна допомога обласної влади. Миколаїв зараз не може взяти підприємство собі на баланс: "Місто виявило бажання ще влітку, що готове повернути частину підприємства "Облтеплоенерго", яке обслуговує місто, в комунальне підприємство міське. Створити енергопостачальну компанію і постачати для міста тепло. Для того, щоб підприємство перевести з одної в іншу власність, потрібно, як мінімум, провести аудит, подивитися, що залишилося, що є. Як напередодні зими, коли попереду в нас опалювальний сезон, займатися передачею власності. Це неможливо", - сказав мер.

Він додає, що як тільки завершиться опалювальний сезон, місто готове займатися "Миколаївоблтеплоенерго". Проте обласній владі потрібно вирішити також проблеми, адже підприємство перебуває на балансі області: "Нам не потрібно підприємство, нам потрібні активи, які по великому рахунку належать місту. Підприємство, його господарська діяльність, його менеджемент і всіх їхні проблеми, пов'язані із законом, повинні залишитися проблемою обласної влади. Пробачте, за що боролися, на те й напоролися. Якщо ви використовували підприємство, призначали менеджменті і довели його до такого стану, будьте так ласкаві, відповідайте за це, а не перекладайте відповідальність на міського голову", - зауважив Сєнкевич. 

За його словами потрібно без емоцій та політики прорахувати разом з обласної владою, як підприємству пережити зиму. Поки ситуацію, яка склалася на засіданні облради з приводу підприємства він називає політичним фарсом.

Зауважимо, що однією з причин, чому місто не може взяти на баланс підприємство, мер називає кредит Світового банку на покращення мереж: за його умовами "Миколаївоблтеплоенерго" не може змінювати форму власності.

Нагадаємо, що на сесії облради депутати дорікнули меру, що його не цікавить доля "Миколаїоблтеплоенерго", та він не прийшов на засідання. Сєнкевич відповів, що не став сидіти все багатогодине "неробоче" засідання, і всі звинувачення депутатів популістські.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв