Пожежа на сміттєзвалищі у Миколаєві ледь не перекинулася на біогазову установку

Вогонь і тління розповсюдилися на 3000 кв. м. полігону твердих побутових відходів
Depo.Миколаїв
7 липня 2016 11:15
ФОТО: depo.ua
Пожежа на сміттєзвалищі у Миколаєві ледь не перекинулася на біогазову установку
Пожежа на сміттєзвалищі у Миколаєві ледь не перекинулася на біогазову установку

Вчора, 6 липня, на Миколаївському міському полігоні ТБО спалахнула пожежа. Як стало відомо, - втретє за тиждень. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі ДСНС.

Нагадаємо, иректор КП "Миколаївкомунтранс", на балансі якого перебуває полігон ТБО, Юрій Мостовий повідомив, що це підпал. У ДСНС повідомили офіційну версію подій.

Повідомлення про пожежу сміття на території полігону у селі Весняне надійшло о 15:49 до оперативно-диспетчерської служби Головного управління ДСНС України у Миколаївській області. За вказаною адресою виїхали чергові караули другого та та 19 Державних пожежно-рятувальних частин та чергова зміна оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС.

Гасіння пожежі суттєво ускладнювалося відсутністю на об'єкті протипожежного вододжерела та огородження території. Через невжиття дієвих заходів по ліквідації пожежі на початковій стадії, відсутність достатньої кількості спеціальної техніки на підприємстві пожежа набула швидкого розповсюдження на значну площу та існувала загроза перекидання полум'я на поряд розташований об'єкт зі забору біогазу з полігону ТОВ "ЛНК".

Пожежа на сміттєзвалищі у Миколаєві ледь не перекинутися на біогазову установку

Ліквідувавши осередки відкритого горіння, ще тривалий час спостерігалося тління нашарування сміття, що створювало щільне задимлення. Для підвозу води та пересипання сміття з ґрунтом було залучено одну водовозку та два бульдозери "Миколаївкомунтрансу", трактор з бочкою ФГ "Нива Весняне". О 16:59 пожежу було локалізовано та о 20:30 повністю ліквідовано на площі 3000 кв. м.

Завдяки злагодженим та професійним діям вогнеборців вдалося ліквідувати пожежу та не допустити перекидання вогню на об'єкт ТОВ "ЛНК", тим самим запобігти виникненню вибуху, ускладненню ситуації та попередженню людських жертв. Для попередження повторних випадків загорання, на місці події було організовано чергування підрозділу оперативно-рятувальної служби.

Пожежа на сміттєзвалищі у Миколаєві ледь не перекинутися на біогазову установку

Голова ДСНС у Миколаївській області Максим Грицаєнко зазначає, що пожежі сміття на території полігону виникають вже не вперше, зокрема і в поточному році. Близько тижня тому, рятувальникам вже доводилося боротися із горінням сміття. Рятувальники неодноразово зверталися до адміністрації підприємства та керівництва міста з рекомендаціями щодо приведенню в належний протипожежний стан території полігону твердих відходів, але, на жаль, дієвих заходів та відповідних рішень з боку підприємства не вжито. Це призводить до повторних загорань на території полігону, що в свою чергу вимагає залучення великої кількості техніки та особового складу.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв