Помер всесвітньо відомий астроном Клим Чурюмов родом з Миколаєва

Вчений, що відкрив дві комети, раптово помер на 80 році життя
Depo.Миколаїв
16 жовтня 2016 16:10
ФОТО: depo.ua
Помер всесвітньо відомий астроном Клим Чурюмов родом з Миколаєва
Помер всесвітньо відомий астроном Клим Чурюмов родом з Миколаєва

Вчора, 15 жовтня, на 80 році життя помер всесвітньо відомий український астроном, першовідкривач комет Клим Чурюмов. Про це у "Фейсбуці" написала його онука Марія Мюллер, повідомляє Depo.Миколаїв.

"Ви були такою рок-зіркою вченим ... Ми всі будемо сумувати тут, діду! Спочивайте в світі", - написала Мюллер.

Як розповіла заступник директора Київського планетарію Олена Дірдовська, науковець помер раптово, коли їхав до Харкова.

Клим Чурюмов народився 19 лютого 1937 року у Миколаєві. Він став відомив як першовідкривач комет, які отримали назви Чурюмова-Герасименка (1969), Чурюмова-Солодовникова (1986). Вчений був член-кореспондентом Національної академії наук України, директором Київського планетарію, головним редактором астрономічного науково-популярного часопису "Наше небо" (2006-2009), президентом Українського товариства аматорів астрономії.

Нардеп Тарас Кремінь у "Фейсбуці" написав, що декілька тижнів тому спілкувався з Чурюмовим: "30 вересня ми з ним розмовляли востаннє: він, перебуваючи в Північній Ірландії, брав участь в урочистостях з нагоди завершення світового проекту #rosetta, обіцяв приїхати до Миколаєва та зустрітися з науковцями краю".

Кремінь також зазначає, що мріяв бачити Чурюмова почесним громадянином Миколаєва: "Він часто згадував своє степове дитинство: мешкали родиною батька-військового на Садовій, 1, дружив з нашими астрономами, допомагав Миколаївській астрономічній обсерваторії та обсерваторії імені В.Каліненкова МНУ імені В.Сухомлинського. Я мріяв бачити його у статусі почесного городянина Миколаєва. Не судилося...".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв