Депутат облради заявив, що охоронці кінотеатру "Іскра" винесли з будівлі батареї та підлогу

Будівля колишнього кінотеатру майже зруйнувалася, а управління культури й досі не знає, що з ним робити
Depo.Миколаїв
11 листопада 2016 15:11
ФОТО: depo.ua
Депутат облради заявив, що охоронці кінотеатру "Іскра" винесли з будівлі батареї та підлогу
Депутат облради заявив, що охоронці кінотеатру "Іскра" винесли з будівлі батареї та підлогу

Охоронці колишнього кінотеатру "Іскра" розкрадають майно, яке ще залишилося, а сама будівля вже майже зруйнована. Депутат Миколаївської облради Микола Кравченко вважає винними в цьому управління культури та обласну філармонію. Він просить керівництво області розібратися у цьому питанні. Про це стало відомо під час восьмої сесії облради вчора, 10 листопада, повідомляє Depo.Миколаїв.

Депутат звернувся до голови Миколаївської ОДА з депутатським зверненням у якому описав всю плачевність ситуації. Кравченко заявив, що будівля кінотеатру була передана на баланс обласної філармонії. Проте, вже минуло стільки років, а комплекс й досі стоїть безхозним.

Ситуацією скористалися охоронці приміщення, які мали би берегти комунальне майно. За словами депутата, охорона винесла з приміщення батареї, труби та вікна: "Стан будівлі та перспективи її відновлення для використання потреб філармонії позбавлені будь якого сенсу. Впродовж трьох років витрачаються бюджетні кошти на оплату охорони комплексу, яка в свою чергу, отримуючи гроші, розкрадає приміщення за відсутності контролю з боку управління культури", - повідомив депутат.

Кравченко зазначає, що ще два роки тому будівлю можна було відремонтувати, витративши помірну суму коштів, зраз же туди необхідно буде вкласти набагато більше: "Це приміщення було передано у "живому" стані, там була підлога, там були вікна. Зараз там нічого немає. Його, або треба зрівняти із землею, або щось з ним зробити. Ще рік-два ми будемо платити гроші на охорону, яка знімає підлогу та виносить батареї і труби", - наголосив він.

У свою чергу начальник управління з питань майна комунальної власності області Ольга Відіна повідомила, що зараз проводяться розрахунки, скільки необхідно коштів на перетворення будівлі у спорткомплекс. Однак, якщо на це необхідно буде витрати занадто багато, то "Іскру" краще продати: "Ми зараз вивчили це питання, переговорили з управлінням культури. Так, дійсно, у них воно перебуває недоцільно. Зараз розглядається питання щодо передачі його в спорт і зараз обраховується можливе виділення коштів. Якщо це будуть дуже великі суми на ремонт, тоді його, можливо, краще продати", - сказала Відіна.

Раніше повідомлялося, що у Миколаєві легендарний кінотеатр "Іскра" перетворився на руїну.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв